•  

Ilmapäevik: 12. nädala ilm (27.03.2016 14:28)

Autor: Jüri Kamenik

Täna ehk 27. märtsil on esimene nn absoluutne kevadpäev (kevad nii kalendri, ilma kui looduse poolest). Sooja on täna-homme oodata 7-12 kraadi, saartel, kus kohati udune, on kõledam.

Selle viimase lume nokime kambaga lihtsalt ära
26.03.2016 Põlvamaal
Foto: Evelin Nummert

Edaspidi tugevneb Venemaal antitsüklon, mis blokeerib läänevoolu paariks päevaks, siis on oodata uute tsüklonite või nende lohkude saabumist Läänemerele. Seega 29. märtsiga tuleb absoluutsetesse kevadpäevadesse paus ja aprilli alguses tuleb rinda pista koguni kerge külmalainega.


26.03.2016 22:27

26. märtsil kujundas ilma Läänemere kohal väheliikuv lohk. See hoidis ilma enamasti pilves ja sombuse, kohati sadas veidi vihma, Lääne-Eestis oli udune, Ida-Eestis esines ka selgimisi.
Õhutemperatuur tõusis 3...7 °C-ni, kuid õhtul langes Kagu-Eestis, kus kõige selgem, miinuspoolele. Õhtul levis udu saartest alates pea kõikjale.
Kohati ulatus pidev lumikate 10...20 cm-ni, kuid see sulab päev-päevalt vähemaks (tõenäoliselt nädala möödudes on lumi täiesti kadunud).
Norra merele jõudva tsükloni idaservas saabub Eesti kohale soe õhumass. Kuna tsüklon jääb kaugele, siis selle pilvemassid ja sadu siia ilmselt ei ulatu, aga niiskuse tõttu on öösiti ja hommikuti kindlasti mitmel pool udune, eriti saartel.
Edaspidi tugevneb Venemaal antitsüklon, mis blokeerib läänevoolu paariks päevaks, siis on oodata uute tsüklonite või nende lohkude saabumist Läänemerele.


25.03.2016 12:29

Täna, 25. märtsil määras ilma Islandi lähedale jõudnud tsükloni lohk. See tõi niiskema ja soojema õhumassi kaasa, mistõttu pilvisus tihenes kõikjal, aga püsis olulise sajuta. Õhutemperatuur tõusis 2...6 °C-ni.

Metsatee
25.03.16 Tallinn
Foto: Elviira Vehh

Saabuv lohk jõuab kohale, aga hääbub, mistõttu sadu jääb väheseks ja kohatiseks. Õhumass soojeneb, aga satub vastasseisu Venemaal tugevneva kõrgrõhuvööndiga. Päikeselise ilmaga võib kohati sooja tulla üle 10 °C (suurem on tõenäosus Lääne-Eestis).

### 12 ###


24.03.2016 20:24

24. märtsil kujundas ilma kõrgrõhuvöönd, mistõttu ilm oli rahulik, aga külm, eriti hommikul (sisemaal -10...-15 °C). Aga Eesti ilma mõjutas ka Läänemerel asuv madalrõhuvöönd, mistõttu ilm oli eeskätt Lääne-Eestis pilvine, kohati sadas vähest lund ja udulund (lumeteri), saartel ka nõrka vihma.
Õhutemperatuur tõusis üle 0 °C, v.a Tiirikojal, kus külma antitsükloni ja Peipsilt puhuva tuule mõjul jäi alla 0 °C. Õhtul langes õhutemperatuur selgemas Ida-Eestis miinuspoolele, aga pilvises Lääne-Eestis jäi valdavalt plusspoolele.
Antitsüklon laguneb ja suureneb läänetsüklonite mõju. Üks selle lohkudest jõuab ööpäevaga Eesti kohale, kuid see laguneb. Seetõttu märkimisväärset sadu ei pruugigi tulla, kuid pilvisemaks ja soojemaks läheb ka Ida-Eestis.
Nädala lõpuks jõuab Eesti kohale soe õhumass. Selle mõjul võib päikeselise ilmaga kohati sooja tulla 10...12 °C-ni. See soe õhumass ei pruugi siiski ühtlaselt igale poole laotuda, sest Venemaal tekib jahedama õhumassiga antitsüklon.


24.03.2016 14:34

23. märtsil määras ilma Venemaale jõudev antitsüklon. See hoiab ilma valdavalt päikeselise, kuid Läänemere kohal paiknevast frontaaltsoonist pärit õhuke pilvisus kattis suurema osa Eestist, tekitades halosid. Ilm püsis siiski peamiselt sajuta (kerge lumi saartel).
Õhutemperatuur langes hommikuks mitmel pool -10...15 °C-ni, kuid lääne pool oli soojem: kohati saarte rannikualadel koguni 0 °C lähedal. Päeval tõusis 0 °C lähedale ja kõrgemalegi.
Edasise prognoosi osas suuri muutusi ei ole, v.a see, et oodatud sadu võib jääda nõrgaks või isegi olemata. Kuum õhumass peaks kohale jõudma 27. märtsiks – ei saa välistada, et õhutemperatuur tõuseb üle 10 °C.


22.03.2016 15:33

22.03.16 Puhja
Foto: Ülle Loog

Täna, 22. märtsil tugevnes Soome kohal antitsüklon. Selle mõjul läks ilm selgemaks, aga kohati tekkis udu ja esines hooglund, põhjarannikul oli äikest:

 

 
Äike ja lumi Kundas 22.03.2016

Teisipäeval, 22. märtsi varahommikul paiknesid põhjarannikul kella 5-6 vahel suured ning võimsad rünksajupilved, mis põhjustasid seal tihedat lumesadu ja isegi välke. Just Kundas õnnestus ühel inimesel välgusähvatused ja müristamised videole saada. Äike lumesaju ajal on igati haruldane nähtus, kuid seda on Eestis varemgi ette tulnud, näiteks eelmise aasta lõpus täheldati Harjumaal tugeva lumesaju ajal välke. Video autor: Annele LilbokThundersnow in Kunda (Estonia) early in the morning on 22th March 2016! Video by: Annele Lilbok

Posted by Ohtlikud ilmanähtused Eestis on 22. märts 2016. a.


Õhutemperatuur tõusis 0 °C lähedale.
Ees ootab veel üks külm öö ja jahe päev, kuid seejärel hakkab õhumass soojenema, sest põhjatsüklonit enam pole ja Soome kohal tekkinud karget ilma pakkuv antitsüklon eemaldub ka itta –ja tee on Atlandile avatud. Suurem sadu jääb ilmselt 25. ja 26. märtsi peale.
Nädala lõpuks peaks kohale jõudma väga soe õhumass, nii et ei saa välistada, et õhutemperatuur tõuseb üle 10 °C

 

### 12 ###


22.03.2016 16:05

Paar päeva püsib veel talvine, siis läheb soojemaks, sest selleks ajaks on põhjatsüklon lagunenud. Soojenemisega on oodata ka sademeid, ilmselt lörtsi ja vihmana. Seejärel peaks kohale jõudma väga soe õhumass, milles sooja võib olla üle 10 °C.

Vaikne õhtupoolik kuuvalgel
Nõva - 21.03.2016
Foto: Margit645

21. märtsil liikus üle Eesti loodest kagusse osatsüklon, mis muutus öösel ja hommikul ilma lumesajuseks (kaugeltki kõikjal siiski ei sadanud). Päeval sadas siin-seal hooglund. Õhutemperatuur tõusis 0 °C lähedale.

 


21.03.2016 07:47

Nädal algab talviselt, kuid läheb soojemaks.
Nädala alguses määrab ilma veel pakaselise õhumassiga põhjatsüklon. Külma õhumassis areneb päeviti konvektsioon, mistõttu esineb lumehooge, siin-seal on ka mereefekt, sest õhk liigub loodest kagusse.
Samas mõjutavad ilma ka pakaselist õhumassi ümbritseval polaarfrondil tekkinud lohud ja osatsüklonid, millest üks tormas öösel  üle Eesti kagusse. Suurem on laussaju tõenäosus saartel ja Liivi lahel.

Taevased vormid
20.03.2016 Tallinn
Foto: Evelin Nummert


Edaspidi on sajud ilmselt kohatised ja hootised. Õhumass soojeneb tasapisi, kuid püsib veel talviselt külm (öösiti võib selge vaikse ilmaga langeda kohati -10 °C-st madalamale, päeviti on 0 °C lähedal).

24. märtsi paiku hakkab ilm muutuma: põhjatsüklon kaob selleks ajaks ja õhk hakkab liikuma edelast kirdesse. Seetõttu jõuab kohale soojem õhumass ja õhutemperatuur on valdavalt üle 0 °C. Ilmamuutusega võib sadada ka lund, lörtsi, vihma.


Eelmised artiklid:

Ilmapäevik: 11. nädala ilm (20.03.2016) 20.03.2016 Järvamaa Foto: Ain Paloson Polaarfrondil tekkinud lained ja osatsüklonid kihutavad üle Läänemere kagusse. 21. märtsil saab Eesti ühest sellisest koos lumesajuga osa. Pakaseline õhumass küll soojeneb päev-päevalt, aga jääb ikka talviseks. Selge ilmaga on öösiti mõnel pool -10...-15 °C, kuid päeviti tõuseb 0 °C lähedale, saju ajal on külmem.

Ilmapäevik: 10. nädal (13.03.2016) Hommikune udu ja miinuskraadid lõid talvemeeleolu. 13.03.2016, Raplamaa Foto: Riina Mändel Täna, 13. märtsil jätkus antitsükloni mõjul rahulik ja sademeteta ilm. Alates Loode-Eestist tekkis udu, mis levis pea kõikjale ja tekkis härmatis, ainult saartel ja Kagu-Eestis jäi uduvabaks. Päeval selgines peamiselt Ida-Eestis, mujal oli pilvine või päris pilves, Loode-Eestis udune.

Üheksas, talvisevõitu ilmaga nädal (06.03.2016) Täna, 6. märtsil hakkas ilma määrama Kesk-Euroopast lähenev lõunatsüklon. Kuna rõhuväli on väikesegradiendiline, siis ilm püsis rahulik ja esialgu pilves, kohati udune. Lõunast saabus selgema taevaga ala, mistõttu ilm selgines ja muutus päikeseliseks. Selge taevaga ala liigub üle Eesti lõunast põhja, hiljem läheb uuesti pilve.

8. nädal. Sajune ja suhteliselt talvine nädal (28.02.2016) Foto: Ingrid Tiitre 28. veebruaril jäi Eesti sadulasse (rõhkkondade vaheline väikesegradiendiline baariline väli), samal ajal tugevnes antitsüklonite mõju. Türreeni merele jõudis tohutu lõunatsüklon, mille põhjaserv ulatus Kesk-Euroopani. Sadul  muutis ilma vaikseks, samas enamasti püsis pilves, selgines vaid mõnedes kohtades, nt Tartumaal ja sealt kagu pool.

Seitsmes nädal - kargem, aga siiski mitte päris talvine nädal (21.02.2016) Pühapäev lumesajus 21.02.16 Puhja, Kavilda Foto: Ülle Loog Täna asendus lõunavool läänevooluga, sest Venemaa antitsüklon triivis üha kaugemale itta ja võimaldas läänetsüklonite pääsu Läänemerele. Sellega seoses läks tuulisemaks, kohati tuiskas veidi. Sadas enamasti lund, Lääne-Eesti kohati ka lörtsi ja saartel vihma.

Kuues, soe ja niiske nädal (14.02.2016) Saunapäev 13.02.2016 Tuhala Foto: Ilme Parik 14. veebruaril määrab ilma lõunatsüklon oma lõunalohkudega – need liiguvad Venemaa kuuma ja tugeva antitsükloni lääneservas lõunast põhja.

Ilmapäevik. Viienda nädala ilm (07.02.2016) Jäine 07.02.2016 Türil Foto: Maret Karu 7. veebruaril oli ilm tsükloni soojas sektoris udune, kohati oli vihmahooge ja õhutemperatuur jäi 1...4 °C vahemikku. Järgmistel päevadel määrab ilma sama madalrõhusüsteemi idaserv, kus on soe ja niiske ilm, aeg-ajalt liigub üle maa vihmasadu.

Neljas nädal. Soe, sajune ja tuuline nädal (30.01.2016) Eesti ilma määrab järgneval paaril päeval endiselt Norra mere tsüklon, milles õhumass jahtub (suureneb lörtsi ja märja lume võimalus). Sellega peaks uus tsüklon liituma 2. veebruariks. See toob sooja ja niiske õhumassi koos vihma ja tugeva tuulega. Tekkiv ühistsüklon jääb ilma kujundama samuti mitmeks päevaks ja õhumassi jahtumisel suureneb lörtsi ja lume võimalus.

Kolmas nädal. Talviselt külm ja lumine nädal. (24.01.2016) Täna tõi Läänemerele jõudnud madalrõhulohk lumesaju, kohati on sadu intensiivne, sh ka Tallinnas, sest tugeva frontaalse mõjutuse korral ei määra aluspind ega orograafia kuigi palju. Viimast asjaolu tuleb arvestada ka järgmiste sadude korral. Õhutemperatuur tõusis keskpäevaks kõikjal üle -10 °C, saarte rannikualadel püsis kohati jätkuvalt 0...2 °C.

2. nädal. Parajalt külm ja lumesadude ning tuiskudega nädal (17.01.2016) Haikala Tugev loodetuul tõstis õhutemperatuuri -1 kraadini.15.01.2016.Andineeme Foto: Jüri Voit 17. jaanuaril määras ilma jätkuvalt madalrõhuvöönd, millega liitus lõunatsüklon ja sukelduja loodest. Nende mõjul tihenes pilvisus ja alates Põhja-Eestist hakkas hooti lund sadama.

1. nädal. Märkimisväärsemat sadu on oodata 12. jaanuariks (10.01.2016) Rebane hiirejahil 10.01.16 Puhja Foto: Ülle Loog Tänase ööpäeva jooksul peaks pilvisus tihenema ja hakkama lund sadama, tugeva tuule korral võib olla tuisku. Märkimisväärsemat sadu on oodata 12. jaanuariks, kui tsüklon tuleb Eesti kohale (või väga lähedale).

53. nädala ilm: uus idatsüklon tulekul (03.01.2016) Hommikune meri Foto: Peep Loorits Uus idatsüklon on tulekul. See on suurem ja külmema õhumassiga, mistõttu prognoositakse -25...30 °C – võib selge vaikse ilmaga tulla, aga rannikualadel võib tsükloni lähenedes jälle mereefekt tugevneda. 

Tormipäevik 4.-7. detsember (07.12.2015) Õhtu Haapsalus Foto: Valeri47 Üks torm tuleb, teine läheb. Hoiame neil siin tormipäevikus silma peal + tähtsamad lingid. Ilmateenistus: Eesti hoiatused 7.12. lääne- ja loodetuul sisemaal puhanguti 15-20, rannikul kuni 25, ennelõunal Hiiumaal ja looderannikul kuni 28 m/s. Õhtu poole annab tormituul tasapisi järele..

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Reede (04.12.2015) Tormine nädal. Tormine Tartu

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Neljapäev (03.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Sombune Tõravere

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Kolmapäev (02.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Foto: Keskpäev Tartus

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Teisipäev (01.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Foto: 1.12.2015 kl 22.24 Laagris.

Ilmapäevik: 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) (30.11.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutlikku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. 28.11.2015 Tormine meri. Foto: Triinu Sarv

Tormipäevik (30.11.2015) Ilmateenistus: 30.11. hommikul püsib mandril lõuna- ja edelatuul puhanguti 16, Pärnu-, Lääne- ja Harjumaa sisealadel kuni 20 m/s,  rannikul 25, Saare- ja Hiiumaal 30 m/s.

Ilmapäevik. 48. nädala ilm (23.-29.11) Pühapäev (29.11.2015)

Ilmapäevik. 48. nädala ilm (23.-29.11) Laupäev (28.11.2015) Nädala ilma ülevaade. Külmem ja rahulikum aeg on saanud läbi ning asendunud sooja tormise ilmaga. 25.11.15 Puhja. Foto: Ülle Loog

Ilmapäevik: 48. nädala ilm (23.–29.11.2015) (23.11.2015) Foto: Triinu Sarv Tuleb rahulik ja väheste sademetega nädal. Varasemast on hulga külmem – ülekaalu võivad saavutada miinuskraadid ja 21. novembril maha sadanud lumi võib esialgu püsima jääda.

Ilmapäevik: 47. nädala ilm (16.–22.11.2015) (22.11.2015) Foto: Jana Kuusemäe.  22. novembri öösel oli Põhja-Eestis veel tormine ilm, hooti sadas lund ja tuiskas. Tuul tugevnes kuni 30 m/s (Loksal 29,7 m/s). Hommikuks jõudis tormi toonud ja tasapisi täituv tsüklon Karjala kohale, mistõttu ilm rahunes. Kaugemal sisemaal oli ilm rahulik ja kohati päris selge.

Ilmapäevik: 46. nädala ilm (9.–15.11.2015) (15.11.2015) Tuleb muutliku ilmaga, kuid soe nädal, sest Eestit mõjutab läänetsüklonite seeria – tugevate ja kestvate udude aeg on mõneks ajaks möödas. Vaade 7. novembril Munamäe vaatetornist. Ain Vindi foto

Ilmapäevik: 45. nädala ilm (2.–8.11.2015) (02.11.2015) Põuane oktoober (tolmukuu) on läbi, kuid nädal ei too olulisi muutusi: valitseb küll väga soe ja niiske õhumass, ent sajuvõimalus on vähemalt esialgu väike. Soe ja sombune 31. oktoober Meriväljal. Autori foto

Ilmapäevik: 44. nädala ilm (26.–32.10.2015) (26.10.2015) Tuleb üsna muutliku ilmaga nädal, kuid paistab, et ülekaalu saavutab lõpuks antitsüklon. Tänu Tarmole õnnestus 24. oktoobri päikeseloojangust jäädvustada vapustav kaader (Tallinna siluetiga).

Ilmapäevik: 43. nädala ilm (19.–25.10.2015) (20.10.2015) Tuleb muutliku ilmaga nädal, kuid esialgu on ülekaalus veel antitsüklonid, alles hiljem suureneb ka tsüklonite mõju ja võib üle pika aja märkimisväärne sadugi tulla. Nii see udu tekkis. See on pildistatud Tabasalus pärast loojangut 17.10.2015. Foto: Triinu Sarv.

Ilmapäevik: 42. nädala ilm (12.–18.10.2015) (12.10.2015) Tuleb valdavalt vaikne ja jahe nädal antitsüklonite ülekaaluga ja vähesed sademed on võimalikud alles nädala teises pooles. 8.10.2015.a. kell 21:30. Foto: Kalmer Saar

Ilmapäevik: 41. nädala ilm (5.–11.10.2015) (05.10.2015) Tuleb jahe ja valdavalt sademeteta nädalavahetus, sest valitseb antitsüklon, ainult rannikualad võivad mereefekti mõjul sajuhooge saada. Pilved olid veel pikalt punast tooni 02.10.2015 Merivälja muuli juures. Foto: Triinu Sarv

Ilmapäevik: 40. nädala ilm (28.09.–4.10.2015) (27.09.2015) Tuleb sügise alguse kohta üsna tavaline nädal nii õhutemperatuuri kui aktiviseeruva tsüklonaalse tegevuse poolest (eriti 70ndatel laiustel). Esialgu on tendents jahenemisele, kuni nädala teiseks pooleks kujuneb välja uus, senisest madalam temperatuurifoon. 27. septembri hommikune udu ja hall Lääne-Virumaal Simunas. Kairo Kiitsaku foto

Ilmapäevik: 39. nädala ilm (21.–27.09.2015) (20.09.2015) Tuleb soe septembrinädal, kuid ilma kujundavad vaheldumisi nii tsüklonid kui antitsüklonid. Vahel on pilvede alumine piir sile nagu lõigatud. 20.09.2015 Laagris. Autori foto

Ilmapäevik: 38. nädala ilm (14.–20.09.2015) (14.09.2015) Tuleb septembri keskpaiga kohta väga soe nädal, mõnel päeval võib olla suviselt soe. Kakumäe rand 10.09.2015. Foto: Triinu Sarv

Ilmapäevik: 37. nädala ilm (7.–13.09.2015) (07.09.2015) Nädala algul kujundab ilma veel Venemaale liikuv suur tsüklon, mis toob esialgu hoovihmu ja kohatist äikest, aga ka tuule tugevnemist, samas läheb jahedamaks. Nädala teisel poolel hakkab ilma määrama läänest saabuv soe antitsüklon. See võib tuua vananaistesuvele iseloomuliku ilma. 12 08 2015 öine äike meenutamas suve Eesti kagunurgas. Foto: Andres Kunnus

Ilmapäevik: 36. nädala ilm (31.08.–6.09.2015) (31.08.2015) Nädal on valdavalt sajune, kuid suhteliselt soe (ööpäeva keskmine vastab veel suve kriteeriumidele). Mitmesuguseid pilvi Vasalemmas. Andres Tuzbergi foto

Ilmapäevik: 34. nädala ilm (17.–23.08.2015) (17.08.2015) Jätkub esialgu jaheda antitsükloni liikumine lõuna poole, kuid aja jooksul see soojeneb. Seetõttu on oodata tuule nõrgenemist ja ööpäevase temperatuuriamplituudi suurenemist, sest ilm on valdavalt selge. Päikeseline ilm 16. augustil Kibunas

Ilmapäevik: 33. nädala ilm (10.–16.08.2015) (10.08.2015) Nädal toob südasuviselt soojad ilmad nagu oleks juuli. Nädal algas edelast saabunud sooja antitsükloniga, mis hoiab ilma päikeselise ja kuni 26 °C soojana. Kuna antitsüklon jõuab ida ja kagu poole, siis selle lääneservas läheb kuum õhumass taas liikvele. Nii läheneb õhutemperatuur 12. augustil taas 30 °C ja võib olla äikest, eriti Ida-Eestis. Inge Baikov. 6. augusti õhtu, Raplamaa, Kumma.

Ilmapäevik: 32. nädala ilm (3.–9.08.2015) (03.08.2015) Viimase kahe-kolme nädala augustiilmad (jahedad, sageli udused hommikud ja hoovihmadega päevad) lõppevad, sest muutus on ukse ees:  tagasi võib oodata juulit või õigemini juulile iseloomulikke südasuviselt sooje ilmu. Äikeseline 30. juuli õhtu Pärnus. Kairo Kiitsaku foto

Ilmapäevik: 31. nädala ilm (27.07–03.08.2015) (27.07.2015) 2004. a saabus augusti alguses mõneks päevaks südasuviselt soe ja vaikne ilm, st klassikaline rannailm. Mudelid näitavad hetkel küll sellist võimalust, kuid aeg näitab, mis sellest saab. Võimas rünk- ja kihtrünkpilvede segu Kibuna (Harjumaal) kohal

Ilmapäevik: 30. nädala ilm (20.–26.07.2015) (20.07.2015) Ilm on sageli vihmahoogudega ja jahe või mõõdukalt soe, sest püsib läänetsüklonite ülekaal. Soojemaks ja kuivemaks võib kujuneda 21. juuli. Nõmmel 16.07.2015. Triinu Sarve foto

Ilmapäevik: 29. nädala ilm (13.–19.07.2015) (15.07.2015) Kuigi tsükloni mõju aegamisi väheneb, sest see eemaldub põhja suunas, jääb sajuvõimalus ikka üsna suureks. Päris kuiva päeva ilmselt ei tule, sest asemele pole saabumas ei antitsüklonit ega piisavalt tugevat kõrgrõhuharja. 12.07.2015 Pärnumaal Toris. Foto: karmar


Архив

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam