•  
21.02.2018Artikli juurde

7. nädal Jõgeval ja selle ümbruses

Lund oli piisavalt ja külma parasjagu talverõõmude nautimiseks. Nädala lõpuks kasvas lume paksus põldudel siinkandis juba ligikaudu 20 sentimeetriseks. Aegajalt esines pinnatuisku. Sageli oli hommikuks värske uus lumekord maha sadanud, mis andis võimaluse jälgede järgi teada saada öösel tegutsenud loomadest.

07.02.2018Artikli juurde

5. nädal Jõgeval ja selle ümbruses

Lund sadas igal päeval, kuid osadel päevadel nii vähe, et meteojaam registreeris sademete hulgaks 0 mm. Kõige sajusem oli ilm ja tuiskas neljapäeval. Ööpäevaseks sademete hulgaks kogunes sel päeval 8 mm. Lumi oli maas kogu nädala kestel. Nädala lõpuks tõusis lume paksus põldudel ligikaudu 10 cm paksuseks. Lumikate oli nädala jooksul esinenud tuiskude tõttu ebaühtlane, kõikudes 5...13 sentimeetrini.


24.01.2018Artikli juurde

2018. aasta 3. nädal Jõgeval ja selle ümbruses

Külmade ilmadega jäätus Pedja jõgi korrast rohkem. Keset jõge suurema vooluga kohtades jäi vesi avatuks ning siin-seal ujusid hajutatult pardid ringi. Jõel peatus endiselt alevikus vesipapp. Paisjärvel oli jää juba nii paks, et võis näha kalamehi istumas ja kala püüdmas. Asulas majade vahel toitusid marjadest puudel ja põõsastel hallrästad, ringi liikusid üksikud musträstad, võis kohata seemneid nokkimas leevikesi. Lindude toidulaudu külastasid tihased, varblased ja rohevindid. Asulates on tavalised veel hakid, varesed, kodutuvid ja harakad.

10.01.2018Artikli juurde

2018. aasta 1. nädal Jõgeval ja selle ümbruses

Esmaspäeval nähti kahte talvituvat põhjavinti ja kümmekond hallrästast oli veel liikvel.
Päikselisel pühapäeval ühel vahtral viiest moodustus lõigatud oksal vahtramahlast väike jääpurikas.


Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam