•  

53. nädala pilt!

Avo Soidla
Õues -5.
Pärnus 28.12.2015 kell 10:25

53. nädal ulatus otsapidi uude aastasse ja sel nädalal jäädvustati fotodele talve kiire pealetung. Kui veel esmaspäeval jäid pildile väga hilised krüsanteemid, siis nädala lõpuks oli külm kaanatanud veed ja ehtinud puud.

Loe edasi ›››

53. nädala taevas!

Koidula Kliimann
Kaks päikest
01.01.2016 Merivälja kell 15:08

Eelmise nädalal näitasid ennast tihti Päike, Kuu ja tähed. Lisaks oli veel virmalisi ja õhus teemanttolmuna hõljuvaid jääkristalle. Päikesetõusu imetlemiseks polnud vaja poolest ööst üles tõusta ja päikeseloojang saabus juba enne tööpäeva lõppu. 53. nädala taevapildil loojub näiliselt lausa kaks Päikest.

Loe edasi ›››

53. nädala lind!

Helen Parmen
Mängime peitust.
Hallpea-rähn käis akna taga söömas. 01.01.16. Sindi

Eelmise nädala elukasaak oli päris rikkalik. Lisaks tavapärastele ja haruldasematele (hallpea-rähn!) lindude toidumajade külalistele jäid pildile ka üks Tallinnas elavatest kanakullidest, kormoran, metskits ja põder. Rakvere pronkstarva paigutasime ka loomapiltide sekka. Nädala linnuks sai aga looduskaitse all olev hallpea-rähn.

Loe edasi ›››

53. nädala virmalised!

Kalmer Saar
2015.a. viimased virmalised

Ka täna õhtul on võimalus selge taeva korral virmalisi pildistada - USA kosmoseilmakeskus prognoosib õhtuks nõrka magnettormi.
Möödunud aasta lõppu valgustasid lisaks ilutulestikule ka virmalised ja selgema taevaga paikades saadi neid ka pildile. 53. nädala virmaliste pildi tegi Kalmer Saar

Loe edasi ›››

53. nädala ime!

Gaida Jakson
Kaunistatud taevas
Mitmeid õhtuid on pimeduse saabudes taevasse tekkinud valgussambad, ometi polnud nad nii kenad, et kaamera haarata. Seekordne vaatemäng haaras kogu lõunakaare ja oli kena värviline. Viljandi, 3.01.16

53. nädala imeks said valgussambad, mida pildistasid 2. jaanuaril Eve Pukk Põlvas ja 3. jaanuaril Gaida Jakson Viljandis.

Loe edasi ›››

52. nädala pilt!

Purikad
Pildistatud 27.12.2015

Foto: Peep Koorits

Jõulunädala ilm oli mitmekesine. Mõnes kohas tuli lund, mõnes kohas oli lausa kevadiselt roheline. Kusagil tormas, kusagil aga vesi jäätus.. Nädala pildiks valisimegi seekord tormi asemel jää.

Loe edasi ›››

52. nädala linnud!

Siidisabade salk haaramas lennult kadakakäbisid.
23.12.2015, Türisalu pank
Foto: Merike Valdlo

Jõulunädala roheluses on tabatud palju linde, kuid mitte ainult. Isegi üks vihmauss on uudistamas, mis jõulude ajal toimub. Ning vahelduseks on meil ka porri pakkuda. Nädala lemmikud on aga vallatud siidisabad.

Loe edasi ›››

52. nädala taevas!

Kalmer Saar
Jõululaupäev
Ilm on soe, nagu jaanipäeval +6 ümber. Päike paistab ja tuulgi on vaikne

Jõulunädalal ei olnud ühtegi päeva, kus päike ennast kasvõi korraks ei näidanud, jõululaupäev oli aga kõikjal päikeseline. Ka nädala taevapildil värvib pilved värviliseks päik

Loe edasi ›››

52. nädala Kuu!

Jüri Voit
Jõulu täiskuu loojumas tormise mere taha.
26.12.2015 Andineeme

Jõulude ajal säras taevas täiskuu ja tänu üsna selgele taevale saabus detsembrikuu galeriisse pilte kuust ja kuuvalgusest. 52. nädala Kuu tabas Jüri Voit veidi enne selle lainetesse vajumist.

Loe edasi ›››

52. nädala lill!

Koidula Kliimann
Saialill
26.12.2015. Männi park

Aasta eelviimane nädal jätkas soojarekordite lainel ja meelitas õitsema lilli ning puhkema pungi. Päris härmatise puudumisel pildistati haruldasi haldjajuukseid ja külmapõlguritest seeni. Nädala lilleks sa päris värske väljanägemisega saialill.

Loe edasi ›››

51. nädala virmalised!

Keemiatehase põleng ;)
Foto: Kalmer Saar

Eelmisel nädala algul oli võimalus näha virmalisi. Seega oli võimalus valida ka nädala virmalistepilt. Kaunid on kõik pildid, kuid lemmiku tiitli saab ikka vaid üks pilt.

Loe edasi ›››

51. nädala pilved!

14.12.15 õhtul
Sillamäe

Foto: Sergei Perov

Päevad on lühikesed ja valgust pole palju. Päikestki ei jagu igasse päeva. Kauneid ning dramaatilisi pilvevaateid koguneb nädala jooksul ikka. Nädala pilvepilt oleks nagu mingist muinasjutufilmist.

Loe edasi ›››

51. nädala pilt!

Reet Sepp
Sügiskullas
15.12.2015 kolmveerand üksteist Harku järve ääres

Eelmise nädala pildid kajastavad kõiki ilmaolusid - oli tuult, veidi päikest ja mõnel pool isegi lund. 51. nädala pildiks saanud fotol on päike kullanud üle kõik kõrred ja raagus puud.

Loe edasi ›››

51. nädala taimepilt!

Näsiniin õitseb detsembris.
13.12.2015, Veskimetsa
Foto: Merike Valdlo

Detsembri keskpaiga kohta on taimepiltide valik vägagi rikkalik. On seeni, õisi, mammusid - ja ei puudu ka kõrred. Detsembri keskel õitsev näsiniin mõjub looduse vingepussina ja on nädala taimepildiks.

Loe edasi ›››

51. nädala loom!

Vello Mägi
Ilmavaatleja tigu mõõdab soojarekordit
19.12.2015 Viljandimaal

Eelmise nädala piltidele jäid jälle peamiselt  linnas elutsevad elukad, lisaks soojale talvele iseloomulikult üks sääsk ja üks tigu. Nädala elukaks saigi ilmarekorditerohkele ajale iseloomulikult limuste hõimkonda ja kõhtjalgsete klassi kuuluv kiritigu.

Loe edasi ›››

50. nädala taevas!

Ülle Loog
Loojang
8.12.15 Puhja

Kui 50. nädala taevapilte vaadata, siis võib öelda küll, et tegemist on talvega. Maapinnal aga talvemärke pole, puudki ilma lumekatteta. Üleüldist värvivaegust kompenseerivad eredad päikesetõusud ja -loojangud. 50. nädala taevapildil ongi üks neist.

Loe edasi ›››

50. nädala pilt!

Tormituuled
07.12.2015. Merivälja

Foto: Koidula Kliimann

Eelmine nädal pakkus väga mitmekesist ilma: oli tormituult ja kõrget vett, oli lumesadu. Oli pilvisemat ilma ja oli päikesesära. Nii on ka pildid kohati täiesti kontrastsed ning pea värvitud sügiseleegiad vahetuvad päikesekullast eredate vaadetega. Nädala pilt on paljupildistatud vaade, kuid võluva valgusega.

Loe edasi ›››

50. nädala lill!

Reet Sepp
Kaks kollast roosiõit
11.12.2015 pool kolm Haaberstis, maja ees õitsesid kollased roosid

Soojad ja niisked ilmad soodustavad igati taimekasvu, möödunud nädalal pildistati isegi mitmeid õitsvaid lilli. Ei saa öelda, et viimastel aastatel see just suur imeasi oleks - eelmiste aastate detsembrikuistelt piltidelt leiab nii kõrgeid hangi kui ka veidi räsitud õisi. Nädala lilleks said aga uskumatult värske väljanägemisega detsembrikuised roosid. Nii et jõulud tulevad lillelised!

Loe edasi ›››

50. nädala elukas!

Orav puhkamas
Nõmmel 12.12.2015

Foto: Triinu Sarv

Sügise lõpp on loomapiltide suhtes vaene. Elukad kaovad hallikaspruuni loodusesse ära, nii on ka meie eelmise nädala valikus peamiselt linnaelukad, nagu näiteks sel aastalajal paljupildistatud orav, mis saigi nädala loomapildiks.

Loe edasi ›››

49. nädala taevapilt!

Tormine loojang
Varbla rand 30.11.15
Foto: Kristian Pikner

Eelmise nädala pilvevalikus on nii sinisemat taevast kui ka lumapilvi.  Loojangud ja tõusud on aastaringselt kaunilt värvilised. Nädala taevapildis on nii tormi kui loojangut.

Loe edasi ›››

49. nädala taimepilt!

Sajupilvede taustal
02.12.2015 hommik Raplamaal
Foto: Evelin Nummert

Detsember on käes, kuid sügis on soe olnud ja nii on pildistamiseks ka veel õisi. Aga taimemaailm on rikkalik ja valikus on ka ilmekaid juuri, tavaliselt märkamatuks jääv puutüvi ja muidugi vilju. Ning kuna puu on ka taim, siis selle nädala taimepildiks ongi punetav puu.

Loe edasi ›››

49. nädala pilt!

Ilme Parik
saagijahil
Pirita 6.12.15

Eelmine nädal algas ja lõppes tormiga. Nagu tavaliselt, tehti kõige uhkemad tormipildid Merivälja muulilt, kus tuulise ilmaga palju fotograafe lainet ootamas on. Tuult ja kõrget vett püüti aga pildile mujalgi. Nädala pildiks sai Pirital tehtud tormipilt saaki jahtivate kajakatega.

Loe edasi ›››

49. nädala loom!

Kalmer Saar
Kavalpea

Detsembrikuu esimesel nädalal jäid pildile lisaks varestele ja partidele ka mõned metsloomad - rebane ja kitsed. Ka külma- ehk talvelinnud ehk siidisabad on kohal. Mida aga pole, need on külm ja talv. Nädala loomaks sai rebane, kes pildil pole mitte murdja vaid on oma armsuses tõeline südametemurdja.

Loe edasi ›››

48. nädala pilv!

Reet Sepp
Meri ja pilved
23.11.2015 kolmveerand kaksteist Murastes, mere kohal suured valkjas-hallid pilved

Muidu nii halli novembrisse andis kuu viimasel nädalal värvi  päikese poolt maalitud loojangutaevas. Loojang ise nihkub aina varasemasse pärastlõunasse.Nädala pilved sündisid aga sooja mere ja külma õhu koostoimel.

Loe edasi ›››

48. nädala pilt!

Külm hommik
24.11.2015 Raplamaal

Foto: Evelin Nummert

Eelmise nädala algul oli kohati üsna lumine, nädal lõppes aga tugevate tuultega. Oli päikest ja pilvi ja udu. Nädala pilt on päikeseta hallahommikust.

Loe edasi ›››

48. nädala taimed!

Evelin Nummert
Härmas marjad
24.11.2015 hommik Raplamaal

Kuivanud ja krimpsus lehed, külma poolt näpistatud marjad, mõni üksik roheline lible ja veidi talviseid seeni. Lisaks huvitav härmatise liik, ingli juuksed. See ongi novembri viimase nädala taimesaak fotodel. Nädala taimeks said viirpuumarjad.

Loe edasi ›››

48. nädala elukas!

Kopli pargis
Foto: Olga Fil

Eelmisel nädalal oli juba lund ja külmemat ilma, nii on nädala elukapiltide hulgas mitmeid toiduotsingul linde ja loomi. Nädala pildil on talveks valmistuv orav.

Loe edasi ›››

47. nädala pilt!

Evelin Nummert
Viirpuu ja vikerkaar
21.11.20215 Raplamaal. Sadu oli tahket sorti, kuid vikerkaar oli kohal.

Eelmise nädala piltidele lisasid sära päike ja härmatis, sügavust ning müstilisust aga udu ja hämarik. Nädala viimasel päeval nähti ja pildistati mõnes paigas isegi lund. Nädala pildiks saidki tahked sademed koos vikerkaarega..

Loe edasi ›››

47. nädala taevapilt!

Hommikupäike haloga kasesalus
Halo on küll nõrk aga ikkagi päikesele kaunistuseks. 21.11.2015 Viljandimaal

Foto: Vello Mägi

Eelmise nädala taevast iseloomustavab muidugi lumepilvede saabumine. Piltidele on püütud aga ka päikest, udu, virmalisi, halo ning ka vikerkaar! Sadu etteennustav halo ongi eelmise nädala taevapildiks.

Loe edasi ›››

47. nädala lind!

Leili Valdmets
Käbi valimas.
20.11

Erinevate elukate pildistamiseks on praegu kõige halvem aeg - putukad on peitu pugenud, suurem osa linde lõunamaale lennanud ja metsas liikumiseks päev lühike ja pime. Ka lindude söögimajad veel tühjad. Nädala linnuks sai rähn.

Loe edasi ›››

47. nädala taimepilt!

Foto: Ülle Loog
kõrred piiskadega
18.11.15 Puhja

Sügise süvenedes jääb rõõmsaid taimepilte aina vähemaks ning varsti matab lumi enamuse. Kuid hetkel veel on mõnigi õis, mis ei taha talve tulekuga kuidagi leppida, metsas leidub veel seeni ja taimed  on ju enamat, kui õied. Nädala taimepilt ongi viimaste hulgast.

Loe edasi ›››

46. nädala taimepilt!

Peep Loorits
Sügisene
Pildistatud 14.11.15

Hilissügisele iseloomulikult on eredavärvilisena langenud lehed omandamas aina sügavamaid pruune toone ja õitsevana leiab vaid mõne üksiku vapra taime. Seeneriik aga täieneb sametkõrgeste, tanukate ja teiste hiliste seentega. Nädala taimeks sai kollase värvi säilitanud kaseleht, mille erksus tõuseb tumedal taustal eriti hästi esile.

Loe edasi ›››

46. nädala pilved!

Triinu Sarv
Öös kihutavad pilved
Neemel 12.11.2015

Eelmisel nädalal oli taevas näha nii suviselt kõrgeks kasvanud rünkpilvi kui ka ülimadalaid kihtpilvi ehk udu. Tänu neile ja lisaks mõnel päeval paistnud päikesele laekus novembrikuu galeriisse mitmeid maalilisi pilvepilte. Nädala pilveks said  sügiseselt madalal asuvad ja kiirelt liikuvad pilved, millelt paraku tõmbab tähelepanu enesele hoopis fotogeeniline tuletorn.

Loe edasi ›››

46. nädala pilt!

Hingedeaeg Emajõe-äärsel alleel
12.11.2015, Tartu

Foto: Kaisa Äärmaa

Üsna madalalt liikuv päike, kui teda on, kuldab mahakukkunud lehti. Udu keerleb ja peidab vaateid. Halli ilma oli aga seekord rohkem kui säravat. Nädala pilt on aga kui muinasjutust.

Loe edasi ›››

46. nädala lind!

Foto: Helen Parmen
Vesipapp on kohal.
14.nov.15 Pärnumaa

Paistab, et hallimate ilmade saabudes sulavad ka loomad-linnud halliks ära ja ei kipu kaamera ette jääma. Nii ongi selle nädala elukapiltide valik üsna kitsas, kuid kõigest hoolimata leiab siit ka värvilaike. Nädala pildiks valisime Eestis harvaesineva vesipapi.

Loe edasi ›››

45. nädala pilved!

Pilved õhtutaevas
03.11.2015 Viljandimaal

Foto: Vello Mägi

Novembri esimene nädal pakkus vähem ja rohkem pilvisemaid vaateid. Nädala keskel esines palju udu, mis on samuti üks pilvevormidest. Tabati lausa ka udukaar. Õhtuti võis kaamera tabada ka virmaliste kuma. Nädala pilvepildil on omapäraseid kujundeid moodustavad kiudpilved.

Loe edasi ›››

45. nädala pilt!

Kalmer Saar
Hall sügispäev

Novembri algus jätkus päikeselise oktoobri rütmis ja külmadel öödel tekkis udu. Tulemuseks palju võrratuid pilte. Nädala pildiks valisid ilm.ee Facebooki fännid aga kooljakuule tüüpiliselt halli, kuid meeleoluka foto.

Loe edasi ›››

45. nädala taimepilt!

sügisõhtu pilgupüüdja
loojangu ajal metsas

Foto: Päivi Palts

Kuigi ilmad on sel sügisel soojad püsinud, sätivad taimed end vaikselt talverežiimile ning õisi ja värve on juba üsna vähe. Siiski - kes otsib see leiab ja meil on rõõm neid pilte jagada. Nädala lemmik on punane särav värvilaik.

Loe edasi ›››

45. nädala loom!

Koidula Kliimann
Orav pähkliga

05.11.2015. Männi park

Novembrikuu esimesel nädalal jäid pildile peamiselt linnalinnud ja linnaloomad. Ainus metsikum tegelane oli Pullapääl tabatud musträhn ja seegi oli oma tegevusse niivõrd süüvinud, et ei peljanud inimese lähedust. Nädala elukaks valisid aga ilm.ee Facebooki fännid kõige nunnuma näoga pildile jäänud pargiorava.

Loe edasi ›››

44. nädala pilt!

Karge
31. oktoober 2015 Meenikunno

Foto: Tuule Müürsepp

Eelmise nädala jooksul muutus värviline sügis väga suures osas mahakukkunud värvidega sügiseks. Siiski on veel ka värve. Ööd olid külmad ja moodustasid kinnistele veekogudele mustreid ning kirjasid hommikuks loodust. Nädala pilt on rahulikust rabahommikust.

Loe edasi ›››

44. nädala lind!

AnnikaRatt
Pirita baleriin.
Pildistatud Pirital mere ääres 24.10.2015 a

Lindusid on märgatavalt vähemaks jäänud ja kuigi õhk on veel soe, paistab, et ka muud elukad liiguvad vähem. Lemmik valiti meie Facebooki lehel ja selleks on solist balletist "Kajakate meri".

Loe edasi ›››

44. nädala taevas!

Kristian Pikner
Linnutee
Varbla

Eelmise nädala taevas säras päikeseloojangu ajal kaunites punastes toonides. Öisel ajal ilmestas taevast täiskuu ja oktoobrikuu viimasel päeval pildistati halo. Nädala taevapildi lööb särama  Linnutee.

Loe edasi ›››

44. nädala taim!

Peep Loorits
Kastani muna
Pildistatud 01.11.2015

Värviline oktoober sai läbi, november muutub päev-päevalt hallimaks ja pimedamaks. Eelmise nädala taimedele ja lehtedele jagus veel sügisvärve, sära lisas ka härmatis. Ka mõni kevadine lill oli soojast sügisest segadusseaetuna uuesti õitsele puhkenud. Nädala pildiks sai lehevaibal puhkav kastanimuna.

Loe edasi ›››

43. nädala pilved!

Foto: Jüri Voit
Lõunatuul
Hommikuks tõi lõunatuul huvitavad pilved kohale.Kuusalu.21.10.2015.

Sügistaevas pakub kauneid vaateid: päevi pilvedega ja ilma ning öid tähtede ja kuuga. Oktoobris võib ka vikerkaart näha. Nädala pilved (lainelis-kaootilised kihtrünkpilved) on lõunatuulest toodud.

Loe edasi ›››

43. nädala pilt!

Kalmer Saar
Palun istuge

Eelmine nädal tõi lehesaju ja looduses läks märksa värvilisemaks. Kõik see on piltidelt ka näha. Nädala pildile annab põhitooni samblaroheline.

Loe edasi ›››

43. nädala lill!

Vapper õitseja
19.10.2015 Raplamaal

Foto: Evelin Nummert

Sügise edenedes jääb õisi vähemaks, kuid vapramad on teisel õitsel. Metsades leiab veel seeni. Lehed muudavad värvi ja on puudelt varisemas. Öised külmad maailvad omakorda kauneid hommikusi mustreid.

Loe edasi ›››

43. nädala loomad!

Meida Mõttus
Lembehetk
21.10.2015

Eelmise nädala elukavalikus on metsaelanike hulgast metskitsed ja rebane, siis veel mõned koduloomad, linnud ja putukad. Talv läheneb, rändlinnud lahkuvad ja putukad poevad peitu, mõned pisielukad siiski veel toimetavad. Nädala elukaks said metskitsed.

Loe edasi ›››

42. nädala pilt!

Foto: Helen Parmen
Puudub ainult päike.
Hommikul rabas päikest ootamas, aga sain nautida udu ja härmatist 18.10.15 Pärnumaa.

Eelmine nädal oli küll jahe ja hallaöödega, kuid samas ohtra päikesega. Puud muudavad värvi ja sügist on näha igal sammul. Meie Facebooki lehe jälgijad valisid nädala pildiks hallahommiku rabas.

Loe edasi ›››

42. nädala elukas!

Triinu Sarv
Varblane oksal
Õismäel 12.10.2015

Suurem osa rändlindudest on juba lahkunud ja nädala elukapiltide hulgas on aina rohkem neid tiivulisi, kes aastaringselt meil elavad ning tihtipeale inimeste läheduses talve üle elavad. Seekordses valikus olid ka mõned metsloomad - põder, metskitsed ja rebane. Kuigi viimane hakkab viimasel ajal meilgi linnaloomaks saama. 42. nädala linnuks sai eriti koduse nimega lind - koduvarblane.

Loe edasi ›››

42. nädala taim!

Laidi Koppel
Valmis seemneid poetama
18.oktoober 2015. Viimsis

Veel leiab õuest üksikuid hiliseid õitsejaid ja puulehedki on lisaks rohelisele ja pruunile erinevaid toone omandanud. Eelmise nädala taimi ehtis mitmetel hommikutel ka härmatis. Nädala taimeks saab aga ammu ära õitsenud, oma elutee lõpul seemneid poetav putk.s.

Loe edasi ›››

42. nädala pilved!

Triinu Sarv
Loodus õhtuudus
Tabasalu lähedal 17.10.2015

Päevad muutuvad aina lühemaks, kuid süngeid sügispilvi eelmisel nädalal liikvel ei olnud. Päris mitmel päeval ja mitmel pool oli aga udu ehk kihtpilved, mis on jäädvustatud ka nädala pildil.

Loe edasi ›››

41. nädala pilt!

Päivi Palts
Hetk
10.10.2015 Haabneemes loojangul

Tänavusel 41. nädalal olid lehed veel kõvasti puude küljes kinni ja värve tavapärasest vähem. Aina madalamalt oma ringe tegev päike lisas aga piltidele kõvasti küpsust ja soojust. Nädala pildiks sai  loojangufoto.

Loe edasi ›››

41. nädala lill!

Kuninganna Elisabeth kristallehtes
07.oktoober 2015 Uuskülas

Foto: Tamaara Tubli

Härmaööd on hommikuks taimed säravaks kaunistanud ja lehed värvilisteks kirjanud. Looduses leiab veel seeni ja marju. Härmas lilli oli mitu ja nädala lemmikuks ongi üks pilt nendest.

Loe edasi ›››

41. nädala elukas!

Rebane
Foto: Kalmer Saar

Koduloomad, metsloomad, linnud, putukad - nädala valikus on kõik esindatud. Nädala lemmik on rebane.

Loe edasi ›››

41. nädala virmalised!

Kalmer Saar
Ööd on meil värvilised

Alates eelmisest nädalast on nii päeval kui ööl olnud magnettorme ja selge taeva korral on pimedal ajal nähtud ja pildistatud virmalisi. Magnettorme on oodata ka täna-homme-ülehomme. 

Loe edasi ›››

41. nädala pilved!

Reet Sepp
Viimane loojangukuma ja pilved
06.10.2015 kell 18.56 Harku järve ääres

Sügis on käes ja pilved hakkavad tasahilju madalamale laskuma. Nädala taevapilt ongi tehtud sügisele omaselt madalate pilvede all Harku järvel.

Loe edasi ›››

40. nädala pilt!

Päikest püüdes
Hüpassaare 03.10

Foto: Evelin Pindmaa

Eelmisel nädalal sai suvest sügis ning sügismeeleolud kajastuvad ka piltidel. Päike käib madalamalt, lehed on värvi muutmas ja mõnigi pilt tundub petlikult soe, nagu n'iteks nädala pildiks valitud ünagi suvise ilmega rabapilt.

Loe edasi ›››

40. nädala lind!

 

Eelmisel nädalal püüti pildile rohkem sulelisi kui karvaseid. Linnuvalik oli muidugi esinduslik, eesotsas tervelt kahe jäälinnuga ja üks neist saigi nädala linnuks.

Loe edasi ›››

40. nädala taevas!

Pilved järvevees
04.10.2015 kell 18.42 Harku järve ääres

Foto: Reet Sepp

Sügisene taevas ja ilm on muutlikud. Eelmine nädal pakkus hulgaliselt dramaatilisi pilvi, eriti loojangutel, kuid oli ka pea pilvevabasid sinitaeva päevi. Nädala pildil on aga jäädvustatud hoopis loojangupilvede peegeldus vees.

Loe edasi ›››

40. nädala seen!

Riina Mändel
Kärbseseen kärbsega
2.10.2015, Raplamaa

Kuigi mõned õnnelikud tassisid ka tänavu metsast seeni ämbritega välja, jäi tänavune seeneaasta siiski nigelaks. Tänaseks on külm suurema osa seentest ära noppinud, armu on antud vaid hilissügise seentele. Nädala seeneks sai edev, punase kübara ja valge pitsilise seelikuga kärbseseen.

Loe edasi ›››

40. nädala taim!

Reet Sepp
Nagu maalitud sügislehed
01.10.2015 kell neli Loksal

Kuigi tundub, et tänavusel sügisel on valdavaks värviks pruun ja erksaid toone vähe, saabus 40. nädala galeriisse palju rõõmsavärvilisi pilte. Nädala taimeks said metsviinapuu lehed, mille punase värvi toob esile lehtedes sisalduv glükoos.

Loe edasi ›››

40. nädala kuuvarjutuse pildid

Täielik kuuvarjutus
Foto: Marko Palm

28. septembri varahommikul oli Eestis võimalik näha täielikku kuuvarjutust. Varjutus algas kell 3.12, kui Kuu liilus Maa poolvarju ja Kuu ketas hakkas ühest küljest tuhmuma ning algas poolvarjuline varjutus. Kuna paljudes kohtades toimus varjutus pilvede taga, laekus meile vaid mõni üksik pilt.

Loe edasi ›››

39. nädala taim!

Õhtupäike
26.09

Foto: Evelin Pindmaa

Eelmisel nädalal põimusid suvi ja sügis. Loodus on kummaline, sügisvärvide vahele on näha hoopis kevadisi ja suviseid õisi.

Loe edasi ›››

39. nädala pilt!

Evelin Pindmaa
Udune hommik
27.09 Viljandi

39. nädala pildiks sai foto uduhommikust Viljandis.

Loe edasi ›››

39. nädala seen

Seened
Pildistatud 26.09.15

Foto: Peep Loorits

Kuigi see sügis ei ole nii seenerohke, nagu eelmine, on meie toredad pildisaatjad leidnud päris palju päris erinevaid seeni. Nädala seenepildile on jäänud ka sügisene veetilgake.

Loe edasi ›››

39. nädala pilved!

Triinu Sarv
Õhtused kiired

Merivälja 26.09.2015

Sügis tõmbab pilved madalale. Eelmisel nädalal oli ilm soe ja taevas ka pigem suve nägu. Nädala pilvepilt on see-eest täis dramaatikat.

 

Loe edasi ›››

39. nädala putukas!

Pärlivõrk.
27.09.15 Pärnumaa
Foto: Helen Parmen

Eelmise nädala elukapiltide valik on väga mitmekesine. Siiani on üsna soe olnud ja putukad-mutukad askeldavad veel oma tegemisi, linnud on soojele maale suundumas ning ka koduloomad võtavad veel viimast enne jaheda saabumist. Nädala lemmik on ämblik oma kastepiisasel võrgul.

Loe edasi ›››

38. nädala pilt!

Pehmed hommikuhetked
Viru raba 12.09.2015 kell 6.27
Foto: Päivi Palts

Aeg, mil ei saa arugi, on veelsuvi või juba sügis. Mõnel hetkel on värvid ja vaated küpselt suvised, mõnel hetkel on aga sügis lähemal, kui arvaks. Nädala pildiks saanud udupilt on tegelikult ülemöödunud nädalast.

Loe edasi ›››

38. nädala lind!

Helen Parmen
Jäälind.
18.09.15 Pärnumaa

Suve viimase nädala piltidel on näha veel liblikate ja teiste tillukeste olendite toimetamisi, loomadest on esindatud kodusemad tegelased, nagu linnaorav ja hiigelsuur dogi. Linnupiltide seas on aga imeilus ja harva ennast näitav jäälind, kellest saigi 38. nädala lind.

Loe edasi ›››

38. nädala pilved!

20.09.2015 Lohusalu laht
Foto: Peeter Rokk

Valik ilmekaid suvelõpupilvi ja -taevast, mille hulgast valiti meie Facebooki lehel lemmik: pea südasuvine pilvevaade.

Loe edasi ›››

38. nädala taim!

Ingrid Tiitre
Pilt veepisaras
19.09.2015

Veel mõni nädal tagasi olid taimepiltide valikus peaasjalikult lilled. Nüüd jääb õitsejaid järjest vähemaks, nende kohta on üle võtmas värvilised lehed. Üks neist, värviline veepisarais leht saigi nädala leheks.

Loe edasi ›››

38. nädala seen!

Peep Loorits
Mütsik
Pildistatud 20.09.2015

Eelmise nädala piltide järgi otsustades on soojus ja niiskus mõnel pool lõpuks seened kasvama pannud. Igal juhul on seenepilte  vähemalt nii palju, et on juba võimalik nädala seen välja valida. Nädala tegijaks sai aga ülespildistatud seente hulgast kõige pisem.

Loe edasi ›››

37. nädala pilt!

Päivi Palts
Päeva algus
Viru rabas 12.09.2015 kell 7.23

Kuigi õigeid sügisevärve on looduses veel vähe, muutuvad toonid päev-päevalt pehmamaks ja soojemaks. Sügisesed külmad veel tulemata. 37. nädala pildiks sai müstiline rabapilt.

Loe edasi ›››

37. nädala taim!

Rabast saab vitamiini.
Jõhvikad 13.09.15 pärnumaa

Foto: Helen Parmen

September on üleminek suvelt sügisele. Nii on nädala taimepiltide hulgas säravaid õisi kui langevaid lehti, nii valmivaid marju kui ka metsa peitunud seeni. Nädala pilt on hapudest mammudest.

Loe edasi ›››

37. nädala linnud!

Pääsud.
13.09.

Foto: Leili Valdmets

Valik suvelõpu elukapilte, nii suuremaid kui pisemaid tiivulisi kui ka neljal jalal liikujaid. Nädala valikuks on vahva tabamus, mil pääsud on köit kaunistamas.

Loe edasi ›››

37. nädala pilv!

Kalmer Saar
Tere hommikust, Eestimaa

Eelmise nädala taevas nähti ja pildistati päikest, vikerkaarevärve ja eriliigilisi pilvi. Septembrikuule iseloomulikult ka maapealseid kihtpilvi ehk udu. 37. nädala pilvepildiks saigi lummav udupilt.

Loe edasi ›››

37. nädala virmalised!

Ain Paloson
Virmaliste kuma Jänedal
07.09.2015

Eelmisel nädalal oli Maa magnetväli aktiivne ja magnettormide ajal jagus ka selget taevast virmaliste pildistamiseks.

Loe edasi ›››

37. nädala ime!

Päevasuru
10.09.2015 Raplamaal Raikküla vallas.
Foto: Evelin Nummert

Eelmisel nädalal püüti Raplamaal pildile haruldane päevasuru.

Loe edasi ›››

36. nädala pilt!

Pärlid
3.09.2015, Raplamaa

Foto: Riina Mändel

Kuigi kalendri järgi on veel suvi, kisuvad ilmad juba sügiseseks ära. Siiski on piltidel veel mahedat sooja suvevalgust. Vihmad ja udud on piltidele ilmet lisamas.Nädala pilt on vihmahelmestega.

Loe edasi ›››

36. nädala lill!

Leili Valdmets
Päevalilled vihmas.
02.09. Muhus

36. nädala lill on päevalill!

 

Loe edasi ›››

36. nädala taevas!

Vaade
3.09.2015 loojang Haabneemes
Foto: Päivi Palts

Eelmine nädal pakkus palju rõõmu pilvehuvilistele: ilusaid ja huvitavaid pilvi jagus küll igasse päeva. Nädala valikus leiab muuhulgas udu ja udukaare, läätspilve, riiulpilve kui ka topeltvikerkaare.
 

Loe edasi ›››

36. nädala loom!

Vello Mägi
Jänes hommikuudus
4.09.2015 Viljandimaal

35. nädala elukapiltide valikus oli suuremal hulgal liblikaid ja muid mutukaid, lisaks mõned linnud, paar konna, põdrapere ja jänes udus. Nädala elukaks sai jänes!

Loe edasi ›››

35. nädala pilt!

Peep Loorits
Hommik
Pildistatud 27.08.2015

Muinastulede öö, sumedad, kuid pimenevad suveõhtud, udused hommikud ja küps vili - augustikuu viimase nädala pildid annavad aimu sügise lähenemisest. 35. nädala pildiks sai varahommikune kastepiisk.

Loe edasi ›››

35. nädala taimed!

Punane hommikuudu voogab aeda
24.08.2015 Kesk-Eesti

Foto: Eve Kõrts

Kanarbik õitseb, marjad valmivad, puravikud piiluvad. Vili on valminud ja suveõied õitsenud. Üksik hiljaksjäänud vaarikas pingutab, et värvi muuta. Nädala taimepildiks valitud pildil on taimi küll vaid veidi, kuid ometi domineerivad need kenasti.

Loe edasi ›››

35. nädala linnud!

minek
Foto: Areca

Taaskord on liikvel palju liblikaid ning erinevaid muid tiivulisi. Kummalisel kombel on ainsa imetajana esindatud ainus lendav imetaja: nahkhiir. Nädala eluka tiitli pälvisid aga kurepesa asukad.

Loe edasi ›››

35. nädala virmalised

Ain Paloson
Virmalised Järvamaal, Ambla vallas. 27.08.2015. Kell 0.47

Maa magnetväli oli augusti viimasel nädalal aktiivne ja selgetel õhtutel - öödel pildistati ka virmalisi. 35. nädala virmalised jäid pildile Järvamaal.

Loe edasi ›››

35. nädala pilv!

Signe Nõmmik
Loojang
Pildistatud 25.08 Lääne-Virumaal Kabalas

35. nädala pilvepildiks sai alasikujuline rünksajupilv. Tänavusel äikesevaesel suvel oli niisugune vaatepilt üsna haruldane..

Loe edasi ›››

34. nädala ime!

Andres Jaanisoo
Lehterpilv Saaremaa põhjarannikul

34. nädala ime on lehterpilv, mis kirjelduse järgi tegutses ka vesipüksina.

Loe edasi ›››

34. nädala pilt!

Eve Kõrts
Pallitud väli
17.08.2015 Jõgevamaa

34. nädala pilt paneb ilusa ümmarguse punkti lõikuskuu kolmandale nädalale.

Loe edasi ›››

34. nädala ime!

Leili Valdmets
Ühel hommikul päikesetõusul.
21.08. Muhus

34. nädala imeks on kaunis optiline nähtus, kus päikesevalguse peegeldumisel veepiiskadel on tekkinud puude vahele imeline vikerkaar.

Loe edasi ›››

34. nädala lilled!

Ingrid Tiitre
Õied loojanguvalguses
20.08.2015

34. nädala liled on pildistatud loojanguvalguses ja on raske öelda, on need karikakrad või härjasilmad. Aga see polegi oluline, hoopis olulisem on mõnus meeleolu sumedast suveõhtust, mille foto esile toob.

Loe edasi ›››

34. nädala taevas!

Triinu Sarv
Loojuv Kuu
Männiku karjäär 20.08.2015

34. nädala taevapilt on eelmisele nädalale iseloomulikult pilvitu. Ja kuu oli noor.

Loe edasi ›››

34. nädala lind!

Ants Vahter
Krõpsupakki keegi ei puutu!

34. nädala elukaks sai kurja moega kajakas, kes on krõpsupaki enda omaks tunnistanud.

Loe edasi ›››

34. nädala liblikas!

Elviira Vehh
Paabusilm
19.08.15 Harjumaa

Uue põlvkonna liblikad on väljas ja eelmisel nädalal nähti ja pildistati palju liblikad. Lausa nõnda palju, et sai lisaks nädala elukale eraldi nädala liblika valida, kelleks osutus päevapaabusilm.

Loe edasi ›››

33. nädala pilt!

Päivi Palts
Rabahommik
Hüpassaare rabas päiksetõusul, 7.08.2015

Loe edasi ›››

33. nädala lill!

Peeter Rokk
13.08.2015 Soomaa

33. nädala lill on vesiroos.

Loe edasi ›››

33. nädala taevas!

Vello Mägi
Homme tuleb ilus ilm, ennustab loojangu vastastaevas
15.08.2015 Viljandimaal

33. nädala taevapildiks sai täiesti pilvitu ehataevas Viljandimaal.

Loe edasi ›››

33. nädala liblikad!

Leili Valdmets
Paabud.
10.08.

33. nädala elukapilte vaadates võiks hõisata, et käes on liblikasuvi! Eriti palju on saadetud päevapaabusilmade pilte. Päevapaabusilmad olid ka fotol, mis valiti nädala elukapildiks.

Loe edasi ›››

33. nädala öötaevas!

Vambola Kurm
16.08.2015.a.
Öine vaatemäng Saue vallas, Harjumaal

33.nädala ööpildile on korraga peale jäänud nii virmalised kui meteoor. Eelmisel nädalal oli nimelt eriti põhjust öösiti taevasse vaadata - käes oli perseiidide tippaeg ja magnettormid nädala viimastel päevadel tegid võimalikuks tundliku fototehnikaga virmaliste jäädvustamise.

Loe edasi ›››

32. nädala taimed!

Vello Mägi
Õhtupäike viljapõllul
7.08.2015 Viljandimaal

32. nädala taim on küps vili! August on ju lõikuskuu.

Loe edasi ›››

32. nädala ime!

Evelin Nummert
Taevase kunstniku töö
03.08.2015 Raplamaal

Eelmine nädal oli rikas imeliste ja haruldaste pilvede poolest. Pildile jäid justkui dinosaurustena metsa taga luuravad Kelvin-Helmolz pilvelained ja imeliselt kaunid ja harvanähtavad udukaar ning irisatsioon. Irisatsioon valitigi 32. nädala imeks.

Loe edasi ›››

32. nädala pilt

Laudtee ja õitsev kanarbik
4. augustil 2015 Kohila vallas.

Foto: Dmitri Djuženkov

Lõpuks on saabunud suvi, veidi sume ja udune, nagu augustis ikka. Vili valmib, meri pakub omasid rõõme, päikest ja sooja jagub ka rabasse. Rabapilt osutuski lemmikpildiks.

Loe edasi ›››

32. nädala linnud!

Avo Soidla
Toidukoolitus.
Audrus 03.08.2015 kell 18:19

32. nädala linnud on varblasenoorukid.

Loe edasi ›››

32. nädala pilved!

Emajõgi
Foto: Jaanus

Eelmine nädal oli taas täis kauneid suviseid pilvi ja suvetaevast. Vihmapilvi oli üle tüki aja vähem. Lemmikuks on aga läätsestuvad pilved Emajõe kohal.

Loe edasi ›››

31. nädala lilled

31.07.2015 Tallinnas
Foto: Peeter Rokk

Vihmasemal ja jahedamal suvel on õied kauem kaunid ning värviilu jagub palju ja kõikjale.

Loe edasi ›››

31. nädala pilt!

.Taavi T.
Varahommik
2015. August, Raplamaa

31. nädala pildiks sai dramaatiliselt mõjuv augustikuine päikesetõus Raplamaal.

Loe edasi ›››

31. nädala taevas!

31. nädala taevast ilmestas juba teist korda juulikuu jooksul täiskuu - siniseks kuuks kutsutud nähtus, mis Triinu Sarve pildile jäigi helesinisena ja valiti ühtlasi nädala taevapildiks.

Loe edasi ›››

31. nädala elukad

kaksikud
Foto: Ants Vahter

Juuli lõpp ja augusti algus toob loomad liikvele ja näitab liblikaid. Kassidel pole muud teha, kui limpsata keelt või kurekarja eest põgeneda. Kavalamad piiluvad inimest vaikselt viljapõllult.

Loe edasi ›››

30. nädala pilt!

Kahe põllu vahel.
21.07 Anglas.

Foto: Leili Valdmets

Juulikuu pakub erinevaid vaateid ja vaatenurki. Mitmenäoline suvi kestab. Nädala pilt on täis kesksuvist küpsemist ning kuigi pealtnäha kontrastne, on sisu kompaktselt meie suve iseloomustav.

Loe edasi ›››

30. nädala pilved!

Päiksetõus Läänemaal
Pilvine päiksetõus Läänemaal.

Foto: Ain Paloson

Pilvesaak on endiselt rikkalik, kesksuvele kohaselt on esindatud ka helkivad ööpilved. Nädala lemmikuks on aga päikesetõusupilved.

 

Loe edasi ›››

30. nädala lill!

Peep Loorits
Ohaka õis
Pildistatud 23.07.2015

"Tänu" jahedale suvele on õiteilu kauem jätkunud ja ka uusi hilinenud õitsejaid lisandunud. Marjad küpsevad, vili loob pead ja seeni tuleb juurde - kõik see küps ilu kajastub ka 30. nädala taimepiltides. Nädala lilleks sai õitsev ohakas:

Loe edasi ›››

30. nädala linnud!

Signe Nõmmik
Pääsud
Pildistatud Lääne-Virumaal Kabalas 20.07

Kesksuviste elukapiltide seas oli palju fotosid linnupoegadest, kes annavad välimuselt juba  vanemate mõõdu välja, kuid on ikka veel päris abitud. 30. nädala elukapildiks valitigi foto usinast pääsumammast, kes oma aplaid poegi toidab.

Loe edasi ›››

29. nädala pit!

Vambola Kurm
29 minutit päikesetõusuni
18.07.2015 4:02 Jägala

Eelmise nädala meeleolukaid ja südasuviselt mõjuvaid pilte vaadates ei saa arugi, et ilmad on jahedad ja niisked olnud, nädala pildiks valitud päikesetõusueelne Jägala juga mõjub aga üsna sügiseselt.

Loe edasi ›››

29. nädala lilled!

Suve sära
13.07.2015
Foto: Ingrid Tiitre

Sel nädalal ei ole valikus ainult lillepildid, vaid ka mammusid ja muud taimset. Suvi on kirju ning rikkalik. Lemmikuks on aga ikka punt suviseid karikakaraid.

Loe edasi ›››

29. nädala pilv!

16.07.2015 Kärdlas

Muutlike ilmadega 29. nädal tõi taevasse palju muutliku väljanägemisega pilvi, nädala pilved pildistas üles Päivi Palts.

Loe edasi ›››

29. nädala helkivad ööpilved!

18.07. Põlva

Ööd hakkavad vaikselt pikemaks ja pimedamaks minema ja helkivate ööpilvede nägemise aeg otsa saama. Veel eile, 23. juuli õhtul oli neid veel hästi näha. 29. nädala helkivateks ööpilvedeks valiti Evelin Pindmaa nähtud ja pildistatud pilved.

Loe edasi ›››

29. nädala elukas!

Pikk-kõrv
Pikk-kõrv hommikul ennast pesemas.

Foto: Priit Kevade

Jäneseid on nädala pildivalikus veelgi, ka leiab mõne teisegi metsaimetaja. Muidugi ei puudu linnud ja linnupojad ning erinevad putukad-liblikad.

Loe edasi ›››

28. nädala pilt!

Loojangu ilu
Foto: Kersti Pirjo

Eelmise nädala fotovalik on kesksuviselt kirju. Äike ja päike, vihm ja udu, sädelev meri ja voolav jõgi. Nädala lemmik on aga moonid loojangus.

Loe edasi ›››

28. nädala taimed!

Evelin Pindmaa
Rannataimed
06.07.15

28. nädalal nappis randades ujujaid ja päevitajaid. Otsekui halva rannailma tasakaalustamiseks said nädala taimepildiks just rannataimed.

Loe edasi ›››

28. nädala loomad!

Evelin Nummert
Päikse käes on mõnus olla
07.07.2015 Põlvamaal

Kui nädala elukapiltide hulgas on mõni tugev kassipilt, siis pole lootustki, et hääletusel mõni armas linnupoeg nädala tegijaks saaks. Ka seekord hääletati ilm.ee FB lehel nädala elukaks kassid. Aga pilt on tõepoolest vahva!

Loe edasi ›››

28. nädala taevas!

Värvide mäng
06.07.15 Purekkari

Foto: Evelin Pindmaa

Eelmine nädal oli pilverohke. Nädala pildivalikus on esindatud nii saju kui sajuta rünkpilved, erinevad kiht- ja kiudpilved, äikest toonud pilved, vikerkaared koos pilvedega kui ka helkivad ööpilved ning haruldased undulatus asperatus-ed. Rahva lemmikuks sai aga üks värvikaunis loojangutaevas.

Loe edasi ›››

28. nädala ime!

Videvikuvastased kiired
09.07.2015 Põlvamaal

Päikesekiiri oleme me päikese loojumisel ja tõusul kõik näinud. Aga kas ka päikese vastastaevas? Evelin Nummertil on õnnestunud seda opitilst nähtust juba mitmel korral näha ja pildistada.

Loe edasi ›››

27. nädala pilt!

Väle Prutt
Vaskna järv
Järve soisem osa

27. nädala piltide hulgast leiab ka fotosid, mis on tehtud neil päevil, kui meil  suvi oli, nädala pildiks sai aga foto ühest udusest päevast.

Loe edasi ›››

27. nädala pilv!

Anne Aaspõllu
Halo
5. 07. 15 Raplamaal

Eelmise nädala pilvepiltide seast leiab nii preagusele ajale iseloomulikke helkivaid ööpilvi kui ka huvitavaid optilisi nähtusi - lisaks halole üliharuldased videvikuvastased kiired. Nädala pilveks said aga haloga ehitud kiudpilved.

Loe edasi ›››

27. nädala lilled!

Moonideaeg
Harjumaal 3. juuli

Foto: Päivi Palts

Südasuvine karikakarde ja moonide aeg. Õiteilu jagub nii aasadele, metsa, randa kui muidugi ka peenrale. Moonid ongi eelmise nädala lemmikud.

Loe edasi ›››

27. nädala Kuu!

27. nädalal taevas säranud täiskuu sundis paljusid kaamera haarama ja oma hiilgust jäädvustama. Nädala kuupildi tegi Kalmer Saar Muhumaal.

Kalmer Saar
Kuuvalgus sadamas
03.07. Lõunaranna sadam Muhus.

Loe edasi ›››

27. nädala putukas!

Piilur
2.07.15 Harjumaal

Foto: Anne Aaspõllu

Juuli esimese nädala elusolendipiltidel domineerivad üsna erinevad lendavad olendid ning pisemad elukad. Kummalisel kombel ei leidu seekord ühtegi imetajat.

Loe edasi ›››

27. nädala käpaliste pildid

Vööthuul sõrmkäpp
Oandu 02.07.2015
Foto: Birgit Vaarandi

Meie looduslikud orhideed on endiselt kenasti õitsemas. Liigid muidugi vahelduvad ning kui osad on juba ära õitsenud, siis osad on alles õide puhkemas.

Loe edasi ›››

26. nädala pilt!

öö udus
23.06.15 kl 2.10 Hüpassaares enne päikesetõusu kontserti rabas

Foto: Anne Aaspõllu

Jaaninädala piltide esimene märksõna oleks ehk: õhtused udud.  Jaaniaegne ilm oli üle Eesti vaheldusrikas; pea kõikjal sai juba maasikaid maitsta. Ööudune pilt on ka eelmise nädala pildiks.

Loe edasi ›››

26. nädala pilved!

Helkivad ööpilved
Foto: Vahur Poopuu

Jaaninädal pakkus palju huvitavaid pilvemaastikke. Raske on välja valida kaunimaid ja iseloomulikumaid päevaseid pilvi, kuid kesksuve iseloomustavad kahtlemata helkivad ööpilved.

Loe edasi ›››

26. nädala lill!

Moon
Õhtune moon valvuritega. 27.06.2015

Foto: Aime Vahur

Suvelilled on täies ilus, viljad on valmimise eri etappides. Nädala lillepilt on meie Facebooki jälgijate üks lemmikuid: kaunis kesksuve iseloomustav moon.

Loe edasi ›››

26. nädala elukad!

Priiküüt
Pildistatud 28.06.15

Foto: Peep Loorits

Linnupojad kasvavad, sipelgad karjatavad lehetäisid, aasad on putukaid ja liblikaid täis. Meie Facebooki sõbrad valisid oma lemmikuks aga teo ja tema seljas priiküüti sõitva väikese ämbliku.

Loe edasi ›››

26. nädala käpalised

Ööviiul
28.06.2015, Raplamaa
Foto: Riina Mändel

Meie looduslike orhideede õitseaeg kestab. Kevadised liigid on juba ära õitsenud, kuid kesksuvised täies hoos. Muidugi on jaaninädalal täies ehtes kahelehine käokeel ehk ööviiul.

Loe edasi ›››

25. nädala taevapilt!

Foto: Kristian Pikner
Loojang 19.06.15
Varbla

Kui rannailma meil väga pole olnud, on pilvehuvilistele viimasel ajal palju kauneid ja huvitavaid pilvi pakutud. Õigele pilvepildistajale meeldib ilmateade, mis lubab vihmahoogusid. Selge juuniööd toovad aga helkivate ööpilvede ootuse.

Loe edasi ›››

25. nädala lill!

Jaanipäevaroos
17.06. Kakumäe
Foto: Mari Prikenfeld

Esimesed maasikad valimisid juba enne suve algust. On käpaliste ja karikakarde aeg. Meie Facebooki kasutajate lemmikpildiks sai aga kaunis valge roos.

Loe edasi ›››

25. nädala pilt!

Vahur Poopuu
Loojanguvärvid

Kevade viimase nädala pildiks sai üks romantilistest loojangupiltidest:

Loe edasi ›››

25. nädala lind!

Peeter Rokk
20.06.2015 Mustamäel

25. nädala elukapiltide seas on hulgaliselt linnu- ja loomalastest tehtud fotosid, kuid nädala linnuks sai Tallinnas Mustamäel elav kanakull. Sama kull oli ka 9. nädala lind.

Loe edasi ›››

24. nädala pilt!

Foto: Ilme Parik
Suitsu jõgi
14.06-Matsalus

Eelmise nädala piltides on nii veel kevadvärsket rohelust kui ka jätluvat tuult. Oma lummust lisavad metsad, sood ja meri. Meie Facebooki lehe kasutajate lemmikpildiks sai väga võrdse seisu juures roheluses vookleva jõe pilt.

Loe edasi ›››

24. nädala pilv!

Ingrid Tiitre
Õhtu Võrtsjärve ääres
08.06.2015

24. nädala pilveks sai pilvemürakas Võrtsjärve kaldalt.

Loe edasi ›››

24. nädala lill!

Igor Tseskidov
Suvetunne
Võrumaa 09.06.15

Loe edasi ›››

24. nädala käpaline!

Leili Valdmets
Kärbseõis.
10.06

Teiste kaunite õitsejate seas pildistati eelmisel nädalal hulgaliselt kaitsealuseid käpalisi, Ingrid Tiitrel jäi fotosilma ette isegi valge tolmpea. Nädala käpaliseks valiti ilm.ee Facebooki lehel aga kärbseõis.

Loe edasi ›››

24. nädala linnud!

Lend päikesesse
Foto: Vambola Kurm

Nädala elukapiltide hulgas on ülekaalus linnud, seega pole üllatav, et nädala elukapildiks valiti lindudega loojangupilt. Valikus leidub aga leidub nii tigusid, putukaid kui ka neljajalgseid.

Loe edasi ›››

24. nädala ime!

Leili Valdmets
Pilve vari
13.06.2014

24. nädala ime on huvitav optiline nähtus - lennuki kondensjälje ehk joonpilve vari.

Loe edasi ›››

23. nädala pilv!

Mammad
3.06.2015, Raplamaa

Foto: Riina Mändel

23. nädal tõi taas palju huvitavaid pilvi. Mitmel pool oli näha "mullitavaid" Mammatuseid. Vihma ja päikese koostööna tekkinud vikerkaari jäädvustati samuti.

Loe edasi ›››

23. nädala pilt!

Reet Sepp
Kuldne peegeldus
02.06.2015 kell 21.54 Haras päikeseloojangu ajal

Eelmine nädal oli küll väga tuuline, kuid nädala pildiks sai foto vaiksest õhtust.

Loe edasi ›››

23. nädala lillepilt!

päeva lõpp, võilillede lõpp...
Loojangul mere ääres

Foto: Päivi Palts

On äraõitsenud lilli ja on õide puhkevaid lilli, on neidki õisi, mis ei olegi lilled. Võilille valged ebemed on kui värske kevade lõpp, moonipung annab lootust värvilisele varasuvele..

Loe edasi ›››

23. nädala kaunis kuldking

Anne Aaspõllu
kingad
2.06.15 Raplamaal

Käes on Eesti suurima ja kauneima, kaitsealuse kauni kuldkinga õitseaeg. Pilte neist imelistest õitest tuli sedavõrd palju, et saab välja valida ka 23. nädala kauni kuldkinga foto.

Loe edasi ›››

23. nädala loom!

23. nädala loom on karu!

Kadi Talpsepp
Pilt on siis tehtud 1.06.2015 hommikul 5.12 Vihasool, maantee ääres, enne Loobu jõge, kui Võsu poolt tulla. Mõmm vitsutas tee ääres võililli süüa.

Loe edasi ›››

23. nädala helkivad ööpilved

Helkivad ööpilved
06.06.2015 Viljandimaal
Foto: Vello Mägi

Eelmisel nädalal oli näha ka selle aasta esimesi helkivaid ööpilvi. Meile saatsid oma ööpilvede pildi Vello Mägi Viljandimaalt ja Jüri Voit Harjumaalt.

Loe edasi ›››

22. nädala pilt

Võilillekünkad
24.05.15 Raplamaal. Võilillede õitsemine on täies hoos.
Foto: Evelin Nummert

22. nädala pilt on pildistatud küll 21. nädala lõpus, kuid jõudis meieni eelmisel nädalal.

Loe edasi ›››

22. nädala linnupere!

22. nädala elusolendipiltide lemmikuks kujunes meie Facebooki kasutajate hulgas vahva pilt kosklaperest.

Koidula Kliimann
Koskel poegadega
26.05.2015. Tallinn

Loe edasi ›››

22. nädala pilv!

Terle Roondik
Loojang
Pildistatud 27.05.2015 Jõgevamaal.

Kõikide eelmise nädala pilvepiltide seast valisid ilm.ee Facebooki lehe kasutajad lemmikuks loojuva päikese poolt punaseks ja lillaks värvitud pilved.

Loe edasi ›››

22. nädala lill!

22. nädala õitsejaks said raba kaunistavad õrnade õitega küüvitsad.

Helen Parmen
Raba lilleke.
Küüvits õitseb 30.05.15 Pärnumaa

Loe edasi ›››

21. nädala pilved!

Eelmisel nädalal oli taevas palju pilvi. Nädala lemmikuks on veidi müstilised punased pilved.
Hestia
metsarahva jutud
23.05 Põlvamaal

Loe edasi ›››

21. nädala pilt!

Vello Mägi
VÕILILL teeäärte kaunistus
22.05.2015 Viljandimaal

21. nädala pildiks sai foto, mis suurepäraselt iseloomustab maikuu teise poole ilma eresinise taeva, helerohelise värske rohu ja päikesekollaste võililledega.

Loe edasi ›››

21. nädala õied!

Eelmise nädala õied:

Päivi Palts
õites loojang
Kevadise loojangu võlu.

Loe edasi ›››

21. nädala putukas!

Peep Loorits
Lepatriinu
Pildistatud 24.05.15

Nädala eluka tiitlile kandideerisid sel nädalal suured ja väikesed linnud, konnad, putukad, liblikad, teod ning ainult üks loom - orav. Tiitli napsas seekord lepatriinu, kes oma niigi silmatorkavalt efektse väljanägemisega saavutas eriti kauni üldpildi kirikakraõiel poseerides.

Loe edasi ›››

20. nädala pilt!

Leili Valdmets
Rannatee
16.05

Loe edasi ›››

20. nädala lind!

Kristian Pikner
Hallhaigur
Varbla

Loe edasi ›››

20. nädala pilv!

Jüri Voit
Rahepilv Tallinna lahel
15.05.2015

20. nädala pilveks sai ähvardava moega pilv, mis 15. mail Tallinnasse rahet tõi:

Loe edasi ›››

20. nädala lill!

Kalmer Saar
Kullerkupud
Metsa alt võib juba leida esimesi kullerkupuõisi

20. nädala lilled on kullerkupud. Käes on kullerkupuaeg!

Loe edasi ›››

19. nädala pilt!

Janek Joab
Hommik
10.05.15 Võrumaal

Loe edasi ›››

19. nädala pilved!

Kairo Kiitsak
Võimas vaatemäng lainelistest kihtrünkpilvedest
Foto on pildistatud 5.05.2015 Jõgeval.

Loe edasi ›››

19. nädala taimepit!

Väle Prutt
Pokud
10.05 Haanjamaal

Loe edasi ›››

19. nädala lind!

Kalmer Lehepuu
Hallpõsk-pütt
Valgamaa 07.05.2015.

Loe edasi ›››

18. nädala pilved!

Jüri Voit
Vihmapilved kaugel Tallinna kohal
2.05.2015 Andineeme

Loe edasi ›››

18. nädala pilt!

Kalmer Saar
Euroopa aasta puu 2015 - Orissaare tamm staadionil

Loe edasi ›››

18. nädala lind!

Janek Joab
Tulilind
Kukukkurtihane Võrumaal 30.04.15

Loe edasi ›››

18. nädala lill!

Anne Aaspõllu
kristallidega
26.04.15 Raplamaal

Loe edasi ›››

17. nädala pilt!

Aivo Anton
Pehme loojang
26. aprilli õhtu Tallinnas

Loe edasi ›››

17. nädala taevas!

Janek Joab
Hommik
25.04.15 Võrumaa

Loe edasi ›››

17. nädala lilled!

Anne Aaspõllu
pehmed ja karvased 5
palukarukell, 24.04.15 Raplamaal

Loe edasi ›››

17. nädala lind!

Igor Tseskidov
Maakler - Kukkurtihane
Võrumaa 25.04.15

Loe edasi ›››

17. nädala ime!

Valgusreostus ja selle sambad
Varbla 23.04.15
Foto: Kristian Pikner

Loe edasi ›››

16. nädala pilt!

Vello Mägi
Varjud päikeseloojangul ja pilved sinitaevas
17.04.2015 Viljandimaal

Loe edasi ›››

16. nädala pilv!

Reet Sepp
Päikeseloojangu ajal oli korraks nähtav halo
14.04.2015 kolmveerand kaheksa Harku järve ääres

Loe edasi ›››

16. nädala elukas!

Kalmer Saar
Hülgepoeg
Tänasel kalamehel käis külas hülgepoeg

Loe edasi ›››

16. nädala lilled!

Leili Valdmets
Naabrid.
15.04

Loe edasi ›››

15. nädala pilv!

Vello Mägi
Sajupilv ja vikerkaar päikeseloojangul
05.04.2015 Viljandimaal

Loe edasi ›››

15. nädala lilled!

Krister Rajandu
Sinine

Loe edasi ›››

15. nädala pilt!

Peep Loorits
Kolm maja
Pildistatud 11.04.15

Loe edasi ›››

15. nädala lind!

Leili Valdmets
Mõtiskleja
kuldnokk 07.04. õhtupäikeses

Loe edasi ›››

15. nädala ime

15. nädala imeks said haruldased seened, maatähed, mis ilmselt sooja talve tõttu kevadeni säilisid.

Vahvad kraed
07.04.2015 Raplamaal
Foto: Evelin Nummert

Loe edasi ›››

14. nädala pilt!

Aime Vahur
Kevadõhtune hetk
Hallist hommikust sai kena õhtu 5.aprill 2015

Loe edasi ›››

14. nädala taevas!

Loe edasi ›››

14. nädala linnud!

Triinu Sarv
Sinikael-partide õhuralli
Õismäe tiigi ääres 05.04.2015

Loe edasi ›››

14. nädala taimed!

Riina Mändel
Väike maailm igas piisas
5.04.2015, Raplamaa

Loe edasi ›››

13. nädala pilved!

Kalmer Saar
Pilved
28.03.hakkas hommikul vihmasajuga, pärastlõunat piilus päikegi pilvede vahelt, sooja oli +4 +6, puhus ka vaikne tuuleiilike

Loe edasi ›››

13. nädala lill!

Elviira Vehh
Sinilill
28.03.15 Tallinn

Loe edasi ›››

13. nädala pilt!

Ilme Parik
muutlikud ilmad-müts pähe!
29.03.15-Harku-Nõmme matkarajal

Loe edasi ›››

13. nädala kahepaikne!

pojamusic
Kevadises külmas väike jalutaja...
24.03.2015 Tõstsin pärast pildistamist tee pealt ära murule, et auto alla ei jääks...

Loe edasi ›››

12. nädala taim!

Reet Sepp
Latern päikeses
19.03.2015 poole ühe paiku Järvekülas,hakkas silma talve üle elanud füüsalis
 

Loe edasi ›››

12. nädala pilt!

Reet Sepp
Leegitsev pilliroog
18.03.2015 veerand seitse Harku järve ääres

Loe edasi ›››

12. nädala pilved!

Päivi Palts
külm
21.03.2015 Viimsis

Loe edasi ›››

12. nädala päikesevarjutus!

Jüri Voit
Päikesevarjutus
20.03.2015.Kuusalu

Loe edasi ›››

12. nädala elukas!

Kalmer Lehepuu
Saarmas
Valgamaa, 21.03.2015.

Loe edasi ›››

12. nädala virmalised!

Vambola Kurm
Muraste rannas
17.03.2015.a.

Loe edasi ›››

11. nädala taevas!

Reet Sepp
Pilved ja punane loojang Pärnu jõel
15.03.2015 Pärnu jõel kell 18.22

Loe edasi ›››

11. nädala lill!

Jüri Voit
Külmad hommikud
Selged ööd härmatavad maa ja esimesed sinililled.12.03.2015.Kuusalu

Loe edasi ›››

11. nädala pilt!Vambola Kurm
13.03.2015
Loojangukullas
 

Loe edasi ›››

11. nädala linnud!

Ina Petrova
Kevadekuulutajad
Igal kevadel ootan laululuikede saabumist, tänavu on nad väga vara kohal. 09.03.2015

Loe edasi ›››

11. nädala imed!

Kalmer Saar
10.03. võis Väikese väinas kohata haruldast Musta luike

11. nädala imed on Väikesesse väina sattunud must luik ja haldjajuuksed ehk jäähabe või ingli juuksed.

Loe edasi ›››

10. nädala pilt!

Leili Valdmets
Õhtuvalgus.
08.03. Muhus

Loe edasi ›››

10. nädala putukas!

Riina Mändel
Soe ilm meelitas lepatriinu jalutama
8.03.2015, Raplamaa

Loe edasi ›››

10. nädala lilled!

ElisK
Lumikellukesed päikest nautimas
8. märts 2015 Rõngus

Loe edasi ›››

10. nädala pilved!

Reet Sepp
Loojang peegeldusega
05.03.2015 kell 17.58 Harku järve ääres

Loe edasi ›››

10. nädala seened!

Ilme Parik
seenemaailm
7.03.15-Tagadi

Loe edasi ›››

9. nädala pilt!

Jüri Voit
Jäätunud valgus
23.02.2015.Andineeme

Loe edasi ›››

9. nädala lilled!

Maret Karu
Märtsikellukesed
Sel aastal tuli märts koos märtsikellukestega. 01.03.2015 Tallinnas

Loe edasi ›››

9. nädala pilv!

Jüri Voit
Lehvik
23.02.2015.Kuusalu

Loe edasi ›››

9. nädala lind!

Liina Maldre
Kullipilk
Tallinnas 24.02.2014

Loe edasi ›››

8. nädala pilved!

Koidula Kliimann
Pilvine
18.02.2015. Pirita

Loe edasi ›››

8. nädala virmalised!

Priit Retsep
sambad sambat tantsimas
17 veebruar 2015 ,1:48 Halliste vald,Maru küla

Loe edasi ›››

8. nädala lind!

Leili Valdmets
Jutupaunik
sinitihane 16.02

Loe edasi ›››

8. nädala lilled!

Leili Valdmets
Aina uued ninad kerkivad mullast
22.02.2015

Loe edasi ›››

8. nädala pilt!

Riina Mändel
Jääkristallid mustika oksal
16.02.2015, Raplamaa

Loe edasi ›››

7. nädala pilt!

Vello Mägi
Külatee kui kevadel
10.02.2015 Viljandimaal

Loe edasi ›››

7. nädala lill!

Leili Valdmets
Lumekupul on kevademõtted
10.02

Loe edasi ›››

7. nädala pilved!

Jüri Voit
Pilvekaar
Päikeseloojang 15.02.2015.Kuusalu

Loe edasi ›››

7. nädala lind!

Marleen Valdmann
Kevad käes!
Üks näljane kuldnokk mu akna taga. 9. veebruar 2015 Mustamäe

Loe edasi ›››

7. nädala ime!

Pilvekoer valvab
10.02.15 Raplamaal
Foto: Kersti Kaiv

Loe edasi ›››

6. nädala taevas!

Aigar Jõeveer
Vaade Pühajärvele.
Pildistatud 5.02.2015.

Loe edasi ›››

6. nädala lind!

Kersti Kaiv
Suur saak
05.02.15 Raplamaal

Loe edasi ›››

6. nädala pilt!

Päivi Palts
Kuldsed õhtuhetked
8.02.2015 Merivälja muulil

Loe edasi ›››

5. nädala pilt!

Kalmer Saar
Videvikukiired ja purjekas

Loe edasi ›››

5. nädala pilved

5. nädala pilved kumavad kuldselt loojangupäikese käes 27. jaanuaril:

Jüri Voit
Loojang
27.01.2015 Kuusalu

Loe edasi ›››

5. nädala lind!

Jüri Voit
Laanepüü
Laanepüü lepapungi otsimas.26.01.2015.Valgejõe

Loe edasi ›››

4. nädala pilv!

Reet Sepp
Päikeseloojang ja pilved
25.01.2015 veerand viis Harku järve ääres

Loe edasi ›››

4. nädala pilt!

Ain Avik
Keila-Joa
25.01.2015

Loe edasi ›››

4. nädala lind!

Triinu Sarv
Pasknäär haruldane külaline
Nõmmel 25.01.2015

Loe edasi ›››

4. nädala jääkristall!

Evelin Nummert
Jäine kunst
25.01.2015 Raplamaa

Loe edasi ›››

3. nädala pilt!

Koidula Kliimann
Päike ja tormilained
13.01.2015. Merivälja

Loe edasi ›››

3. nädala pilv!

Koidula Kliimann
Videvikukiired
13.01.2015. Merivälja

Loe edasi ›››

3. nädala lind!

Reet Sepp
Üksik laululuik
13.01.2015 kell kolm Rocca al Mares

Loe edasi ›››

2. nädala lind!

Roman Purga
Kohtumine Händkakuga
27.12.2014.a. Järva maakond

Loe edasi ›››

2. nädala taevas!

Airika Tamm
Imeilus õhtu
Jõgevamaal, 05.01.15 kell 22:34

Loe edasi ›››

2. nädala pilt!

Evelin Nummert
Talveõhtu
06.01.2014 Raplamaal. Imekena päeva lõpetuseks saabus põldudele ka udu.

Loe edasi ›››

1. nädala pilved!

Reet Sepp
Nagu lahvatav tuleleek
31.12.2014 pool neli Harku järve ääres

Loe edasi ›››

1. nädala lind!

Kalmer Lehepuu
Leevikesed
Valgamaa 30.12.2014.

Loe edasi ›››

1. nädala seen!

Peep Loorits
Kevadekuulutaja :)
Esimene karikseen juba väljas. Pildistatud 1.01.2015

Loe edasi ›››

1. nädala pilt!

Helen Parmen
Lumehelbed.
29.12.14. Pärnumaa

Loe edasi ›››

1. nädala tormpilt!

Ilme Parik
3.01.15
kell 9:36

Loe edasi ›››

1. nädala virmalised!

Kalmer Saar
Virmaliste õhtu
02.01. Saaremaa, Orissaare

Loe edasi ›››

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam