•  

Ilmapäevik: 15. nädala ilm (17.04.2016 18:20)

Autor: Jüri Kamenik

17. aprillil jõudis tsükloni idaserv koos tugevate sadudega täielikult kohale, Hiiumaal oli äikest.  Õhumass on veel soe: Ida-Eestis on 10...16 °C, sajusemas Kesk- ja Lääne-Eestis on jahedam; edelast on sadudele lisa tulemas
.
Soe õhumass asendub külma ja niiske õhumassiga, kus sooja tuleb tõenäoliselt kõikjal alla 10 °C. Sagedased on sajuhood, võib olla äikest.


16. aprillil määrab ilma veel kõrgrõhuvöönd, aga sellele lisaks ka läänest lähenev tsüklon. Seetõttu algas päev enamasti päikeseliselt ja väga külmalt, kuid saabunud soojas õhumassis tuleb sooja pea kõikjal üle 10 °C, ainult saartel, kus ennelõunal pilvisus tihenes, jääb madalamaks.

Sadu jõuab ööpäevaga ilmselt pea kõikjale, aga ei ole kuigi tugev. Suuremat sadu on oodata 17. aprillil, kui soe õhumass tõrjutakse minema. Edaspidi on jahedad, tuulised, sajuhoogudega ilmad.

 

Foto: Kalmer Saar


15.04.2016 17:37

15. aprillil tugevnes arktilise õhumassiga kõrgrõhuvöönd: alates saartest pilvisus tihenes ja hakkas sadama lund ja lörtsi. Kohati mandrile (peamiselt Virumaale) jõudis sadu õhtuks, kuid mujalgi oli üsna pilvine. Saju põhjuseks oli ilmselt saabunud külma õhumassi vastastikmõju Läänemerega, Kirde-Eestit mõjutas ehk Venemaale jõudnud tsüklon.  Sooja oli 4...9 °C, saju ajal vähem.

Norra merele saabunud tsüklon lükkab sooja õhumassi Eestini. Sellel õhumassil on potentsiaal tekitada kuni 15-kraadist õhutemperatuuri (vaikse, selge ilmaga ei saa välistada kõrgematki).

Kuna tsüklon kannab endaga merelist arktilist õhumassi Gröönimaa lähedalt, siis asendub soe õhumass kiiresti külma ja niiske õhumassiga. Selles on tuuline ja sagedaste sajuhoogudega ilm, õhutemperatuur on madal.


14.04.2016 17:35

14. aprillil määrab ilma kirdesse eemalduv tsüklon, mis on ümbritsetud tugevatest sadudest ja rohketest frontidest , lisaks mõjutab ilma põhjast saabunud arktiline õhumass. Sadu jõudis ainult lõunapiirile ja Ida-Eestisse, kus kohati sadas kuni 40 mm. Tartus täheldati hommikul ka lörtsi. Saartel ja Lääne-Eestis on päikeseline. Sooja on 3...7 °C
Arktilise õhumassi mõju jääb lühiajaliseks, sest läänest saabuv tsüklon tõrjub selle minema ja toob asemele sooja õhumassi (16. ja 17. aprillil võimalik kuni 15 °C), aga ka uued sajud.

 


13.04.2016 22:44

13. aprillil jäi Eesti tsüklonite vahele,  Skandinaavia ja Läänemere kohal oli jälgitav kõrgrõhuala. Sellises sünoptilises olukorras oli ilm esialgu päikeseline ja hommikune 0 °C-st madalam õhutemperatuur asendus pärast päikese tõusu kiiresti 5...10 °C, pärastlõunal oli kohati kuni 15 °C.

Harjutused sabale
Haabneemes 13.04.16
Foto: Maris Uuetoa


Leedu kohal tekkis lõunatsüklon, mille mõjul alates Kagu-Eestist pilvisus tihenes, kuid lausadu jõudis lõunapiirile alles õhtuks. Sadu on tõenäoliselt mitmel pool tugev, samas Eesti lääneserva ei pruugi sadu jõuda. On olemas ka lörtsi võimalus. Sajuala evolutsiooni saab vaadata siit.

Lõunatsüklon eemaldub kirdesse ja selle servas kandub pakaseline õhumass Eesti kohale. See aga ei jää kauaks nii, sest läänest lähenev tsüklon tõrjub kargusse kiiresti minema ja toob kohale sooja õhumassi.

Saju eel ja isegi alguse ajal võib sooja tulla koguni 10...15 °C. Sajud haaravad ilmselt kogu Eesti ja võivad olla üsna tugevad. Siiski asendub soe õhumass kiiresti külmaga ja suureneb lörtsi või lume oht.

 


12.04.2016 22:52

Kuigi lõuna poolt läheneb polaarfront soojema ja niiskema õhumassiga, vata siit, ja seetõttu prognoositakse pilvisuse tihenemist (näiteks), näib siiski, et väga kuiva õhumassi tõttu peaks selge ilm veel mõnda aega kestma. Siiski ei saa välistada ootamatuid pilvetekke sündmusi, sest kuskil võib olla niiske õhukiht, milles võib tekkida kondenseerumine, nagu juhtus ka eile öösel (niiske õhukiht 3800 m kõrgusel.

Foto: Reet Sepp

Pingestuvas õhumasside vastasseisus on oodata tsükloni teket. See on ümbritsetud tugevatest sadudest. Praegu pole veel teada, kui palju neist sadudest Eestini jõuab, sest paistab, et tsüklon on kompaktne ja selle täpne asukoht määrab ka sademehulga. Kui tsüklon hakkab Venemaale eemalduma, siis haarab see kaasa külma õhumassi, mis laotub tsükloni lääneservas Eesti kohale. Juhul, kui sadu on piisavalt ulatuslik ja kestab ka külma õhu advektsiooni tingimustes, võib sadada 14. aprilli öösel või hommikul ka lund ja lörtsi.
Pärast lõunatsükloni möödumist määrab ilma lühiajaliselt pakaseline kõrgrõhuvöönd. Päeval võib isegi selge ilmaga õhutemperatuur jääda 5 °C lähedale, öösel on tõenäoliselt alla 0 °C.

Seejärel tõrjub läänest saabuv tsüklon suure külma minema ja lükkab oma ees korraks kevadiselt sooja õhumassi kohale. Siiski näib, et kuna see tsüklon on algselt pärit Põhja-Jäämerelt, siis kannab see endaga merelist arktilist õhumassi, mis on väga jahe, aga niiske. Sel juhul algab 18. aprilliga külmad ja tuulised, kuid sagedaste sajuhoogudega ilmad. Siiski ajamastaap on üsna suur ja seetõttu pole selline prognoos hetkel kuigi suure usaldusväärsusega.

12. aprillil jäi Eesti otse kõrgrõhuvööndi alla, kus valitses väga kuiv õhumass. Seetõttu oli ilm erakordselt selge, ent vaatamata kuiva ja jahedale õhumassile polnud taevas kuigi kirkalt sinine: ilmselt oli piirkiht rikastunud kuivade ilmadega mitmesuguste tolmu- jt aerosooliosakestega, mis põhjusid tugevamat sfäärilist (Mie) hajumist.
Hommikul oli õhutemperatuur enamasti alla 0 °C, kuid üle Eesti ulatus Pärnumaalt Virumaani pilvede vöönd, mille all oli õhutemperatuur plusspoolel. Päeval selgines ilm kõikjal ja õhutemperatuur tõusis tuulevaikse ilmaga intensiivselt kuumenevas piirkihis 10...15 °C-ni, kuid merele lähemal oli sooja vähem kui 10 °C, sest tuul oli seal tugevam ja segas soojeneva õhu külmema õhuga läbi, lisaks kandis kirdetuul põhjarannikule külma õhku vee kohalt.

 


11.04.2016 15:26

11. aprillil on Eesti kohal antitsüklon. Selle mõjul on ilm enamasti selge (päeval liikus üle Eesti tihedama pilvisuse vöönd, et pärastlõunaks see hajus) ja vaikne või nõrga tuulega (erand: Marul tuul tekkinud ja külm kah teine).

Aprillitaevas
8.04.2016 Pilu küla
Foto: Eve Kõrts


Hommikul oli õhutemperatuur enamasti alla 0 °C, aga päeval valdavalt 7...12 °C.
Antitsüklon nõrgeneb ja asendub sadulalaadse baarilise väljaga. Selles peaks ilm püsima jätkuvalt vaikne ja üldiselt selge, mistõttu öösel on paljudes kohtades öökülm, kuid päeval sisemaal ikka üle 10 °C.

13. aprillil areneb pingestuvas õhumasside vastasseisus midagi lõunatsüklonilaadset. See tugevatest sadudest ümbritsetud tsüklon võib liikuda üle Eesti või väga lähedalt mööda kirdesse Venemaa kohale (GFSi arvutus). Kuna õhumass on üsna külm, siis võib vihmale lisaks ka lörtsi ja lund tulla. Euroopa mudel näitab lõunatsükloni möödumist kaugemalt ja sel juhul ei pruugi sajud Eestini ulatuda.

Pärast lõunatsükloni eemaldumist pääseb mõjule arktiline õhumass, aga see tõrjutakse uue tsükloniga üsna ruttu minema. Uus tsüklon peaks sajuse ilma tooma. Kui õhumass selles piisavalt jahtub, võib ka lörtsi ja lund tulla (suurem tõenäosus Euroopa mudeli järgi).
Põhja-Ameerika lõunatsükloni analoog tõi Gröönimaale suviselt sooja õhumassi. Kuna tsükloni soe sektor on Atlandi troopilisest osast pärit kuum antitsüklon, siis on see kuumalaine stabiilne ja võib mitu päeva kesta. Taani ilmateenistus siiski päris suvesooja ei näita. Vaata siit.

WeatherOnline näitab Gröönimaale õhumassi järgi kuni 16-kraadist soojust

 


11.04.2016 16:07

Tuleb esialgu selge ja vaikne ilm, kuid alates 13. aprillist suureneb sajuvõimalus ja läheb tuulisemaks.
Nädala alguses määrab ilma kuiva ja jaheda õhumassiga antitsüklon. See hoiab ilma vaikse ja enamasti selge, kuid kohati võib olla udu. Öösiti langeb õhutemperatuur enamasti alla 0 °C, kuid päeviti tõuseb päikese toel 7...12 °C-ni.


 

Udune mets
Pildistatud 10.04.2016
Foto: Peep Loorits

Nädala keskel on oodata lõunatsükloni saabumist. See toob ilmselt tuule tugevnemise ja vähemalt kohati saju, seejärel võib tugevneda lühiajaliselt külm kõrgrõhuhari või antitsüklon. Edaspidi võib ilma kujundama jääda sajune tsüklon. Õhutemperatuur püsib varakevadine.

 


Eelmised artiklid:

Ilmapäevik: 14. nädala ilm (09.04.2016) 9. aprillil jäi Eesti rõhkkondade vahele, kus ilm oli muutlik. Päeval arenesid mitmel pool rünksajupilved, mis tõid jääkruupe ja rahet (>0,5 cm läbimõõdus). Seda põhjustas ilmselt madal tropopaus ja sellega seotud dünaamilised tegurid troposfääris. Juhtum on märkimisväärselt sarnane 17. juuliga möödunud aastast – rahepuhang kattus tropopausi miinimumi ja madalrõhulohu / jugavooluga.

Ilmapäevik: 13. nädala ilm (03.04.2016) Virmalised Järvamaal 02.04.2016 Foto: Ain Paloson Eesti kohal on kõrgrõhuhari, aga öösel saabus soe front laussajuga (vihm), kuid õhumass pole eriti soe. Enne pilvisuse tihenemist võis öösel näha eredaid virmalisi.  

Ilmapäevik: 12. nädala ilm (27.03.2016) Selle viimase lume nokime kambaga lihtsalt ära 26.03.2016 Põlvamaal Foto: Evelin Nummert Täna ehk 27. märtsil on esimene nn absoluutne kevadpäev (kevad nii kalendri, ilma kui looduse poolest). Sooja on täna-homme oodata 7-12 kraadi, saartel, kus kohati udune, on kõledam.

Ilmapäevik: 11. nädala ilm (20.03.2016) 20.03.2016 Järvamaa Foto: Ain Paloson Polaarfrondil tekkinud lained ja osatsüklonid kihutavad üle Läänemere kagusse. 21. märtsil saab Eesti ühest sellisest koos lumesajuga osa. Pakaseline õhumass küll soojeneb päev-päevalt, aga jääb ikka talviseks. Selge ilmaga on öösiti mõnel pool -10...-15 °C, kuid päeviti tõuseb 0 °C lähedale, saju ajal on külmem.

Ilmapäevik: 10. nädal (13.03.2016) Hommikune udu ja miinuskraadid lõid talvemeeleolu. 13.03.2016, Raplamaa Foto: Riina Mändel Täna, 13. märtsil jätkus antitsükloni mõjul rahulik ja sademeteta ilm. Alates Loode-Eestist tekkis udu, mis levis pea kõikjale ja tekkis härmatis, ainult saartel ja Kagu-Eestis jäi uduvabaks. Päeval selgines peamiselt Ida-Eestis, mujal oli pilvine või päris pilves, Loode-Eestis udune.

Üheksas, talvisevõitu ilmaga nädal (06.03.2016) Täna, 6. märtsil hakkas ilma määrama Kesk-Euroopast lähenev lõunatsüklon. Kuna rõhuväli on väikesegradiendiline, siis ilm püsis rahulik ja esialgu pilves, kohati udune. Lõunast saabus selgema taevaga ala, mistõttu ilm selgines ja muutus päikeseliseks. Selge taevaga ala liigub üle Eesti lõunast põhja, hiljem läheb uuesti pilve.

8. nädal. Sajune ja suhteliselt talvine nädal (28.02.2016) Foto: Ingrid Tiitre 28. veebruaril jäi Eesti sadulasse (rõhkkondade vaheline väikesegradiendiline baariline väli), samal ajal tugevnes antitsüklonite mõju. Türreeni merele jõudis tohutu lõunatsüklon, mille põhjaserv ulatus Kesk-Euroopani. Sadul  muutis ilma vaikseks, samas enamasti püsis pilves, selgines vaid mõnedes kohtades, nt Tartumaal ja sealt kagu pool.

Seitsmes nädal - kargem, aga siiski mitte päris talvine nädal (21.02.2016) Pühapäev lumesajus 21.02.16 Puhja, Kavilda Foto: Ülle Loog Täna asendus lõunavool läänevooluga, sest Venemaa antitsüklon triivis üha kaugemale itta ja võimaldas läänetsüklonite pääsu Läänemerele. Sellega seoses läks tuulisemaks, kohati tuiskas veidi. Sadas enamasti lund, Lääne-Eesti kohati ka lörtsi ja saartel vihma.

Kuues, soe ja niiske nädal (14.02.2016) Saunapäev 13.02.2016 Tuhala Foto: Ilme Parik 14. veebruaril määrab ilma lõunatsüklon oma lõunalohkudega – need liiguvad Venemaa kuuma ja tugeva antitsükloni lääneservas lõunast põhja.

Ilmapäevik. Viienda nädala ilm (07.02.2016) Jäine 07.02.2016 Türil Foto: Maret Karu 7. veebruaril oli ilm tsükloni soojas sektoris udune, kohati oli vihmahooge ja õhutemperatuur jäi 1...4 °C vahemikku. Järgmistel päevadel määrab ilma sama madalrõhusüsteemi idaserv, kus on soe ja niiske ilm, aeg-ajalt liigub üle maa vihmasadu.

Neljas nädal. Soe, sajune ja tuuline nädal (30.01.2016) Eesti ilma määrab järgneval paaril päeval endiselt Norra mere tsüklon, milles õhumass jahtub (suureneb lörtsi ja märja lume võimalus). Sellega peaks uus tsüklon liituma 2. veebruariks. See toob sooja ja niiske õhumassi koos vihma ja tugeva tuulega. Tekkiv ühistsüklon jääb ilma kujundama samuti mitmeks päevaks ja õhumassi jahtumisel suureneb lörtsi ja lume võimalus.

Kolmas nädal. Talviselt külm ja lumine nädal. (24.01.2016) Täna tõi Läänemerele jõudnud madalrõhulohk lumesaju, kohati on sadu intensiivne, sh ka Tallinnas, sest tugeva frontaalse mõjutuse korral ei määra aluspind ega orograafia kuigi palju. Viimast asjaolu tuleb arvestada ka järgmiste sadude korral. Õhutemperatuur tõusis keskpäevaks kõikjal üle -10 °C, saarte rannikualadel püsis kohati jätkuvalt 0...2 °C.

2. nädal. Parajalt külm ja lumesadude ning tuiskudega nädal (17.01.2016) Haikala Tugev loodetuul tõstis õhutemperatuuri -1 kraadini.15.01.2016.Andineeme Foto: Jüri Voit 17. jaanuaril määras ilma jätkuvalt madalrõhuvöönd, millega liitus lõunatsüklon ja sukelduja loodest. Nende mõjul tihenes pilvisus ja alates Põhja-Eestist hakkas hooti lund sadama.

1. nädal. Märkimisväärsemat sadu on oodata 12. jaanuariks (10.01.2016) Rebane hiirejahil 10.01.16 Puhja Foto: Ülle Loog Tänase ööpäeva jooksul peaks pilvisus tihenema ja hakkama lund sadama, tugeva tuule korral võib olla tuisku. Märkimisväärsemat sadu on oodata 12. jaanuariks, kui tsüklon tuleb Eesti kohale (või väga lähedale).

53. nädala ilm: uus idatsüklon tulekul (03.01.2016) Hommikune meri Foto: Peep Loorits Uus idatsüklon on tulekul. See on suurem ja külmema õhumassiga, mistõttu prognoositakse -25...30 °C – võib selge vaikse ilmaga tulla, aga rannikualadel võib tsükloni lähenedes jälle mereefekt tugevneda. 

Tormipäevik 4.-7. detsember (07.12.2015) Õhtu Haapsalus Foto: Valeri47 Üks torm tuleb, teine läheb. Hoiame neil siin tormipäevikus silma peal + tähtsamad lingid. Ilmateenistus: Eesti hoiatused 7.12. lääne- ja loodetuul sisemaal puhanguti 15-20, rannikul kuni 25, ennelõunal Hiiumaal ja looderannikul kuni 28 m/s. Õhtu poole annab tormituul tasapisi järele..

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Reede (04.12.2015) Tormine nädal. Tormine Tartu

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Neljapäev (03.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Sombune Tõravere

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Kolmapäev (02.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Foto: Keskpäev Tartus

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Teisipäev (01.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Foto: 1.12.2015 kl 22.24 Laagris.

Ilmapäevik: 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) (30.11.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutlikku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. 28.11.2015 Tormine meri. Foto: Triinu Sarv

Tormipäevik (30.11.2015) Ilmateenistus: 30.11. hommikul püsib mandril lõuna- ja edelatuul puhanguti 16, Pärnu-, Lääne- ja Harjumaa sisealadel kuni 20 m/s,  rannikul 25, Saare- ja Hiiumaal 30 m/s.

Ilmapäevik. 48. nädala ilm (23.-29.11) Pühapäev (29.11.2015)

Ilmapäevik. 48. nädala ilm (23.-29.11) Laupäev (28.11.2015) Nädala ilma ülevaade. Külmem ja rahulikum aeg on saanud läbi ning asendunud sooja tormise ilmaga. 25.11.15 Puhja. Foto: Ülle Loog

Ilmapäevik: 48. nädala ilm (23.–29.11.2015) (23.11.2015) Foto: Triinu Sarv Tuleb rahulik ja väheste sademetega nädal. Varasemast on hulga külmem – ülekaalu võivad saavutada miinuskraadid ja 21. novembril maha sadanud lumi võib esialgu püsima jääda.

Ilmapäevik: 47. nädala ilm (16.–22.11.2015) (22.11.2015) Foto: Jana Kuusemäe.  22. novembri öösel oli Põhja-Eestis veel tormine ilm, hooti sadas lund ja tuiskas. Tuul tugevnes kuni 30 m/s (Loksal 29,7 m/s). Hommikuks jõudis tormi toonud ja tasapisi täituv tsüklon Karjala kohale, mistõttu ilm rahunes. Kaugemal sisemaal oli ilm rahulik ja kohati päris selge.

Ilmapäevik: 46. nädala ilm (9.–15.11.2015) (15.11.2015) Tuleb muutliku ilmaga, kuid soe nädal, sest Eestit mõjutab läänetsüklonite seeria – tugevate ja kestvate udude aeg on mõneks ajaks möödas. Vaade 7. novembril Munamäe vaatetornist. Ain Vindi foto

Ilmapäevik: 45. nädala ilm (2.–8.11.2015) (02.11.2015) Põuane oktoober (tolmukuu) on läbi, kuid nädal ei too olulisi muutusi: valitseb küll väga soe ja niiske õhumass, ent sajuvõimalus on vähemalt esialgu väike. Soe ja sombune 31. oktoober Meriväljal. Autori foto

Ilmapäevik: 44. nädala ilm (26.–32.10.2015) (26.10.2015) Tuleb üsna muutliku ilmaga nädal, kuid paistab, et ülekaalu saavutab lõpuks antitsüklon. Tänu Tarmole õnnestus 24. oktoobri päikeseloojangust jäädvustada vapustav kaader (Tallinna siluetiga).

Ilmapäevik: 43. nädala ilm (19.–25.10.2015) (20.10.2015) Tuleb muutliku ilmaga nädal, kuid esialgu on ülekaalus veel antitsüklonid, alles hiljem suureneb ka tsüklonite mõju ja võib üle pika aja märkimisväärne sadugi tulla. Nii see udu tekkis. See on pildistatud Tabasalus pärast loojangut 17.10.2015. Foto: Triinu Sarv.

Ilmapäevik: 42. nädala ilm (12.–18.10.2015) (12.10.2015) Tuleb valdavalt vaikne ja jahe nädal antitsüklonite ülekaaluga ja vähesed sademed on võimalikud alles nädala teises pooles. 8.10.2015.a. kell 21:30. Foto: Kalmer Saar

Ilmapäevik: 41. nädala ilm (5.–11.10.2015) (05.10.2015) Tuleb jahe ja valdavalt sademeteta nädalavahetus, sest valitseb antitsüklon, ainult rannikualad võivad mereefekti mõjul sajuhooge saada. Pilved olid veel pikalt punast tooni 02.10.2015 Merivälja muuli juures. Foto: Triinu Sarv

Ilmapäevik: 40. nädala ilm (28.09.–4.10.2015) (27.09.2015) Tuleb sügise alguse kohta üsna tavaline nädal nii õhutemperatuuri kui aktiviseeruva tsüklonaalse tegevuse poolest (eriti 70ndatel laiustel). Esialgu on tendents jahenemisele, kuni nädala teiseks pooleks kujuneb välja uus, senisest madalam temperatuurifoon. 27. septembri hommikune udu ja hall Lääne-Virumaal Simunas. Kairo Kiitsaku foto

Ilmapäevik: 39. nädala ilm (21.–27.09.2015) (20.09.2015) Tuleb soe septembrinädal, kuid ilma kujundavad vaheldumisi nii tsüklonid kui antitsüklonid. Vahel on pilvede alumine piir sile nagu lõigatud. 20.09.2015 Laagris. Autori foto

Ilmapäevik: 38. nädala ilm (14.–20.09.2015) (14.09.2015) Tuleb septembri keskpaiga kohta väga soe nädal, mõnel päeval võib olla suviselt soe. Kakumäe rand 10.09.2015. Foto: Triinu Sarv

Ilmapäevik: 37. nädala ilm (7.–13.09.2015) (07.09.2015) Nädala algul kujundab ilma veel Venemaale liikuv suur tsüklon, mis toob esialgu hoovihmu ja kohatist äikest, aga ka tuule tugevnemist, samas läheb jahedamaks. Nädala teisel poolel hakkab ilma määrama läänest saabuv soe antitsüklon. See võib tuua vananaistesuvele iseloomuliku ilma. 12 08 2015 öine äike meenutamas suve Eesti kagunurgas. Foto: Andres Kunnus

Ilmapäevik: 36. nädala ilm (31.08.–6.09.2015) (31.08.2015) Nädal on valdavalt sajune, kuid suhteliselt soe (ööpäeva keskmine vastab veel suve kriteeriumidele). Mitmesuguseid pilvi Vasalemmas. Andres Tuzbergi foto

Ilmapäevik: 34. nädala ilm (17.–23.08.2015) (17.08.2015) Jätkub esialgu jaheda antitsükloni liikumine lõuna poole, kuid aja jooksul see soojeneb. Seetõttu on oodata tuule nõrgenemist ja ööpäevase temperatuuriamplituudi suurenemist, sest ilm on valdavalt selge. Päikeseline ilm 16. augustil Kibunas

Ilmapäevik: 33. nädala ilm (10.–16.08.2015) (10.08.2015) Nädal toob südasuviselt soojad ilmad nagu oleks juuli. Nädal algas edelast saabunud sooja antitsükloniga, mis hoiab ilma päikeselise ja kuni 26 °C soojana. Kuna antitsüklon jõuab ida ja kagu poole, siis selle lääneservas läheb kuum õhumass taas liikvele. Nii läheneb õhutemperatuur 12. augustil taas 30 °C ja võib olla äikest, eriti Ida-Eestis. Inge Baikov. 6. augusti õhtu, Raplamaa, Kumma.

Ilmapäevik: 32. nädala ilm (3.–9.08.2015) (03.08.2015) Viimase kahe-kolme nädala augustiilmad (jahedad, sageli udused hommikud ja hoovihmadega päevad) lõppevad, sest muutus on ukse ees:  tagasi võib oodata juulit või õigemini juulile iseloomulikke südasuviselt sooje ilmu. Äikeseline 30. juuli õhtu Pärnus. Kairo Kiitsaku foto


Архив

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam